banner baner_02a baner_03a

Świadectwo nawrócenia Bartka Krakowiaka

 Kilka Miesięcy temu 22-letni dziś Bartek Krakowiak wyruszył pieszo z Warszawy do Medjugorie. 19 Maja będzie gościć w naszej parafii i opowie swoją drogę powrotu do Pana Boga.

Ta historia zaczyna się na warszawskim Mokotowie. Główny bohater ma na imię Bartek i wychowuje się w rodzinie z „alkoholową tradycją”. Pił pradziadek, dziadek i ojciec. Chłopiec zapamiętał dom jako miejsce nieustannych awantur a najbezpieczniej czuł się
w nim… pod łóżkiem, gdzie chował się przed swoim ojcem. Odkąd pamiętał słyszał zewsząd, że jest do niczego. Ojciec nie zostawiał ma Bartku suchej nitki.

Kiedy Bartek miał 10 lat, jego rodzina miała przeprowadzić się do mieszkania po dziadkach. Przeprowadzka okazała się jednak większym przedsięwzięciem – podczas remontu matka widząc swojego męża pijącego do upadłości z pracownikami, podjęła decyzję, że odchodzi wraz z dziećmi. Zamiast na Ochocie, Bartek z rodziną zamieszkał u babci pod Warszawą. Niestety, lepiej nie było. Mały warszawiak nie umiał się zupełnie odnaleźć – w wieku 14 lat doskonale wiedział, co to alkohol, narkotyki i jak ukraść pieniądze na nie. Dziecko ulicy. 
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH Z BOGATYNI I OKOLIC NA SPOTKANIE KTÓRE MOŻE ODMIENIĆ ŻYCIE WIELU.

Świadectwo nawrócenia Bartka Krakowiaka