banner baner_02a baner_03a

Świadectwo nawrócenia Bartka Krakowiaka

 Kilka Miesięcy temu 22-letni dziś Bartek Krakowiak wyruszył pieszo z Warszawy do Medjugorie. 19 Maja będzie gościć w naszej parafii i opowie swoją drogę powrotu do Pana Boga.

Ta historia zaczyna się na warszawskim Mokotowie. Główny bohater ma na imię Bartek i wychowuje się w rodzinie z „alkoholową tradycją”. Pił pradziadek, dziadek i ojciec. Chłopiec zapamiętał dom jako miejsce nieustannych awantur a najbezpieczniej czuł się
w nim… pod łóżkiem, gdzie chował się przed swoim ojcem. Odkąd pamiętał słyszał zewsząd, że jest do niczego. Ojciec nie zostawiał ma Bartku suchej nitki.

Kiedy Bartek miał 10 lat, jego rodzina miała przeprowadzić się do mieszkania po dziadkach. Przeprowadzka okazała się jednak większym przedsięwzięciem – podczas remontu matka widząc swojego męża pijącego do upadłości z pracownikami, podjęła decyzję, że odchodzi wraz z dziećmi. Zamiast na Ochocie, Bartek z rodziną zamieszkał u babci pod Warszawą. Niestety, lepiej nie było. Mały warszawiak nie umiał się zupełnie odnaleźć – w wieku 14 lat doskonale wiedział, co to alkohol, narkotyki i jak ukraść pieniądze na nie. Dziecko ulicy. 
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH Z BOGATYNI I OKOLIC NA SPOTKANIE KTÓRE MOŻE ODMIENIĆ ŻYCIE WIELU.

Świadectwo nawrócenia Bartka Krakowiaka

MISJE PARAFIALNE 21.04-29.04.2018

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN I MIESZKAŃCÓW BOGATYNI NA MISJE PARAFIALNE KTÓRE POPROWADZĄ 
OJCOWIE OBLACI. SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY 
PLAN ZAMIESZCZAMY PONIŻEJ.

MISJE PARAFIALNE 21.04-29.04.2018

JERYCHO RÓŻAŃCOWE

W PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO W BOGATYNI W WIELKI PIĄTEK PO LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ ODBĘDZIE SIĘ JERYCHO RÓŻAŃCOWE I POTRWA CAŁY TYDZIEŃ. WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

JERYCHO RÓŻAŃCOWEJERYCHO RÓŻAŃCOWE

Pożegnanie Pana Czesława

Zapraszamy na ostatnie pożegnanie Pana Czesława Wąsik
14.03.2018 o godz 14.00 będzie można czuwać w modlitwie przy ciele zmarłego a o 15.00 będzie odprawiona Eucharystia. Później na cmentarzu odprowadzimy zmarłego do grobu.

Pożegnanie Pana Czesława

MISJE PARAFIALNE 22.04-29.04.2018

Misje Parafialne to szczególny czas obecności wśród nas Chrystusa, który do nas mówi: «Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!». Nakaz misyjny Jezusa dany Apostołom, by: «głosili Ewangelię wszelkiemu stworzeniu», trwa po dzień dzisiejszy w Kościele.

Papież Franciszek, w Bulli ogłaszającej Rok Miłosierdzia zachęcał, aby czas „misji ludowych” był okazją zwiastowania radości i przebaczenia, jakie niesie Boże Miłosierdzie. Niech ten czas misji będzie też okazją, by osobiście  tego Bożego Miłosierdzia w swoim życiu doświadczyć.

Serdecznie i gorąco zapraszamy wszystkich na Misje Parafialne. Zapraszamy wierzących szczerze i głęboko, aby pogłębili swoją wiarę. Zapraszamy Was wątpiących, abyście znaleźli odpowiedzi na pytania związane z sensem życia. Zapraszamy również Was niewierzących, abyście się nawrócili i uwierzyli Chrystusowi i Jego Ewangelii.

Ks. Proboszcz i Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Iławy:

o. Robert Wawrzeniecki OMI i o. Marcin Szwarc OMI

 

 

MISJE PARAFIALNE 22.04-29.04.2018

MISJE PARAFIALNE 22.04-29.04.2018

MISJE PARAFIALNE 22.04-29.04.2018

MISJE PARAFIALNE 22.04-29.04.2018