banner baner_02a baner_03a

DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE

Październik to miesiąc, w którym w kościele dominuje różaniec. W październiku obchodzimy również Dzień Papieski. Jan Paweł II to Papież, który ukochał tę modlitwę, a przede wszystkim T ą, za której wstawiennictwem go odmawiamy. Nie mogło się lepiej złożyć, żeby świętować wśród rozbrzmiewających Zdrowaś Maryjo – Jana Pawła II i jego nauczania. W Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni stało się to niemal tradycją i co roku organizujemy Apel z tej okazji. 
Tegorocznym hasłem było „Idźmy naprzód z nadzieją”. Katecheci wraz z uczniami, w śpiewach, nauczaniu Jana Pawła II oraz licznych inscenizacjach próbowali przybliżyć czym jest nadzieja i kto jest jej źródłem. Papież zawsze nauczał, aby się nigdy nie poddawać. Kiedy przychodzą trudności, lęki, zniechęcenia trzeba zawierzyć się Chrystusowi, w nim pokładać nadzieję, wyrażał to w słowach: „Nie bój się wypłyń na głębie jest przy tobie Chrystus”. Dziękujemy wszystkim występującym uczniom. Jak zwykle daliście radę! 

DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLEDZIEŃ PAPIESKI W SZKOLEDZIEŃ PAPIESKI W SZKOLEDZIEŃ PAPIESKI W SZKOLEDZIEŃ PAPIESKI W SZKOLEDZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE