banner baner_02a baner_03a

Ofiarodawcy

Kochani!

      Życie każdej parafii, którą tworzą konkretni ludzie, nieustannie przenikane jest rzeczywistością duchową i nie mniej ważną rzeczywistością materialną.

      Staram się od lipca zwracać Waszą uwagę na konieczność podejmowanie różnych inicjatyw, które pomagają nam i pogłębiają życie duchowe i sakramentalne całej Parafii. W ostatnim czasie powstało kilka małych wspólnot, które stają się środowiskiem wzrostu dla wielu z nas. Wiecie, że powstały kolejne trzy Róże Różańcowe, łącznie jest ich cztery. Powstała grupa charyzmatyczna, grupa Caritas. Powołaliśmy Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Legnicy. W każdy poniedziałek spotyka się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Codziennie rano gromadzimy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00 do 7.00. W każdą niedzielę możemy razem adorować Jezusa od godz. 16.00 do 17.00. W każdą sobotę po wieczornej Mszy Świętej Adorację prowadzi młodzież.

       Wszystkie te tchnienia Ducha Świętego mają odzwierciedlenie w całej naszej parafii i mieście. Chciałbym, aby czas trwania przed Panem oraz modlitwy wszystkich parafian, wspólnot parafialnych, przyczyniały się do wzrostu duchowego nas wszystkich oraz jednały nam łaskę Boga samego za dobro i ofiary, które składamy na rzecz parafii i trwających prac, rozwijających się dzieł.

      Niech ta modlitwa i ta strona będzie formą podziękowania ludziom za dobroć serca ale nie odbiorą przed Panem zasługi za okazaną pomoc.

x. Robert Serafin
proboszcz