banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES ZWYKŁY

XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2015 roku

     Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

 1. Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która została wyłożona przy Ambonie. Tam również znajdują się deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do pobrania i wypełnienia przez osoby pragnące wstąpić w jej szeregi.
 2. W intencji osób uzależnionych i ich rodzin polećmy dzisiejszą Adorację o godz. 16.00.
 3. Do czwartku spotykamy się codziennie o godz. 20.00 na wieczornych apelach jasnogórskich. Modlimy się w intencji pielgrzymów idących na Jasną Górę oraz zawierzamy nasze sprawy Bogu za przyczyną NMP. W piątek o godz. 4.00 wyjeżdżamy na Jasną Górę by razem z pielgrzymami modlić się u tronu Matki Bożej Częstochowskiej na Mszy Święta sprawowana na Wałach Jasnogórskich o godz. 13.00. Bardzo proszę wszelkich wyjeżdżających o dopełnienie dzisiaj wszystkich formalności i opłat.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorki po wieczornej Mszy Świętej.
 5. W środę o godz. 16.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 7. W I czwartek  miesiąca, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Legnicy na plebanii. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę wspólnotę.
 8. W I Piątek miesiąca, 7 sierpnia, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Po Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 1–13a oraz Styki i za złożoną ofiarę 1.243,00 zł. Za tydzień, 8 sierpnia prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 19, 21, 23, 25, 27, 29.
 10. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Kolejowej bloku nr 4 oraz złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Górskiej.
 11. Przypominamy, że do końca roku zostało niewiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji.
 12. Zbliżamy się do Festynu i Odpustu parafialnego. Prosimy o pomoc w gromadzeniu nowych, wartościowych przedmiotów na tę aukcję na rzecz budowy kościoła. Od dzisiaj możemy nabywać cegiełki w cenie 7 zł. Wszystkie uzbierane ofiary z okazji festynu przeznaczamy na renowację organów, które otrzymaliśmy z Ingolstadt.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone przez kierowców zeszłej niedzieli. Na zakup środków transportu dla misjonarzy przekazaliśmy 350,00 zł. oraz zamówiliśmy pięć Mszy Świętych w intencji kierowców i podróżujących.
 14. Udało się wczoraj zakończyć prace związane z przełożeniem 1/4 dachu na kościele. Przypomnę, że koszt prac to 30.000,00 zł. Przeróbka wejścia do kościoła z powodu braku środków rozpoczniemy w późniejszym terminie. Bardzo proszę o pomoc wszystkich parafian. O uzgodnieniach z Radą Parafialną poinformuję za tydzień.
 15. Ksiądz dziekan zapraszana na nocną Adorację dziękczynną w 5 rocznicę powodzi 7 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej.
 16. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i przeżywających na wakacjach życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej oraz św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES ZWYKŁY

XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2015 roku

     Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą. W ich intencji i intencji pielgrzymów polećmy Adorację o godz. 16.00.

 1. Od piątku spotykamy się codziennie o godz. 20.00 na wieczornych apelach jasnogórskich. Modlimy się w intencji pielgrzymów idących na Jasną Górę oraz zawierzamy nasze sprawy Bogu za przyczyną NMP.
 2. Na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, 7 sierpnia, w piątek, udamy się autokarem do Częstochowy, by razem z pielgrzymami modlić się u tronu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy w zakrystii. Mamy jeszcze wolne miejsca. Koszt około 35 zł.
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna we wtorki i czwartki po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W środę o godz. 16.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 9.00. Na godz. 8.00 zapraszamy na Różaniec i rozważanie przed Najświętszym Sakramentem. W czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 44, 46, 48, 50 ABCD i za złożoną ofiarę 1.397,00 zł. Za tydzień, 1 sierpnia prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 13a oraz Styki.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Kolejowej (bez bloku nr 4) i Kopernika oraz złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kolejowej bloku nr 4.
 9. Przypominamy, że do końca roku zostało niewiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji.
 10. Zbliżamy się do Festynu i Odpustu parafialnego. Planujemy przeprowadzić aukcję na rzecz budowy kościoła dlatego prosimy o pomoc w gromadzeniu nowych, wartościowych przedmiotów na tę aukcję. Od dzisiaj możemy nabywać cegiełki w cenie 7 zł. Wszystkie uzbierane ofiary z okazji festynu przeznaczamy na renowację organów, które otrzymaliśmy z Ingolstadt.
 11. Z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy Świętej na parkingu obok kościoła błogosławimy kierowców i pojazdy mecha-niczne. Przy tej okazji będziemy zbierać ofiary przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz Msze Święte w intencji kierowców i podróżujących.
 12. Jak doskonale wiecie w zeszłym tygodniu od 1900 do 1915 przeszła przez Bogatynie nawałnica. Nie ominęła także kościoła. Mamy znów zerwany dach. Ostatnim razem załataliśmy tylko dziury. Okazało się również, że musimy przerobić wejście do kościoła, gdyż w czasie takich nawałnic, a nie jest ich mało w ostatnim czasie, woda ze skrzyżowania dróg ul. Wyczółkowskiego i Chełmońskiego wpada z impetem do kościoła. Przy wejściu do ko-ścioła mieliśmy 7 cm wody a zalało nam 2/3 kościoła. Szacunkowo koszty przełożenia dachu to ok. 30.000,00 zł. Te prace już rozpoczęliśmy. Przeróbka wejścia do kościoła to koszt ok 10.000,00 zł. W związku z powyższym bardzo proszę o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc finansowo. Nie mam już żadnych środków na pokrycie tych prac. Proszę także o spotkanie z Radą Parafialną w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.
 13. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca za tydzień w I Piątek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej oraz św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.