banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES PIĘĆDZIESIĄTNICY PASCHALNEJ

III Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 19 kwietnia 2015 roku

     Dziś trzecia Niedziela Wielkanocy obchodzona w całej Polsce jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny, w którym do nas wszystkich żyjących Pismem Świętym i tych, którzy na co dzień nie czytają Biblii, kierowana jest zachęta do życia Słowem Bożym. Przez czytanie Słowa Bożego możemy budować i pogłębiać naszą wiarę, poznawać Bożą ekonomię zbawienia. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, ale codziennie, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy Słowo Boże.

 1. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy Świętej, spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 2. W niedzielę, 3 maja, przeżywać będziemy rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klas III. Zapraszamy na spotkanie rodziców w czwartek, 23 kwietnia, na godz. 18.00 do kościoła. Próby dla dzieci odbędą się
  w poniedziałek, 27 kwietnia i w czwartek 30 kwietnia o godz. 16.00 w kościele.
 3. We wtorek, 21 kwietnia, po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy na spotkanie Diakonię Liturgiczną.
 4. We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie dla klas III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 5. W środę, 22 kwietnia, po wieczornej Mszy Świętej, w kościele próba scholi dla młodzieży i dorosłych.
 6. W najbliższy czwartek próba scholi dziecięcej o godz. 16.00.
 7. W piątek, 24 kwietnia, również po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministranta.
 8. W sobotę, 25 kwietnia, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na adorację prowadzoną i przygotowaną przez młodzież. Na tym spotkaniu modlitewnym w tym tygodniu, gromadzą się uczniowie klas III gimnazjum.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na Naszą Parafialną Caritas.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na budowę kościoła. W zeszłym tygodniu na spłatę kredytu zebraliśmy 3.794,37. Dzisiaj naszymi ofiarami do puszek możemy wspomóc wydatki poniesione przez parafię na kwiaty zakupione na święta. Wydaliśmy na kwiaty 2.300,00 zł. Do dziś uzbieraliśmy na ten cel 585,53 zł. Do zapłaty zostaje nam 1.714,47 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 19, 21, 23, 25, 27, 29 i za złożoną ofiarę 815,00 zł oraz 247,00 zł z ul. Styki. Za tydzień, 25 kwietnia prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kossaka 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Nadrzecznej, Leśnej i Kopernika i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kolejowej (cała ulica).
 14. W poniedziałek, 20 kwietnia, przywozimy część organ z Ingolstadt. Bardzo proszę o pomoc w przetransportowaniu instrumentu na chór. Potrzebujemy do pomocy najmniej 10 panów. Prace rozpoczniemy o godz. 8.00.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES PIĘĆDZIESIĄTNICY PASCHALNEJ

II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2015 roku

Święto Miłosierdzia Bożego

     Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” To orędzie winniśmy głosić codziennie całym naszym życiem.

 1. Z racji Niedzieli Miłosierdzia zapraszamy na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia. Po modlitwie wspólnotowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej.
 2. Dziś obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Na Mszach Świętych dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, którego doświadczamy dzięki życzliwości wszystkich ludzi dobrej woli. Modlimy się też w intencji naszego Parafialnego Zespołu Caritas, by jego działalność przynosiła wiele dobra.
 3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 4. W najbliższy czwartek próba scholi dziecięcej o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy również na próbę scholi dla młodzieży i dorosłych, która rozpoczęła swoją działalność w czasie Triduum Paschalnego. Spotkanie scholistów w najbliższą środę na chórze po wieczornej Mszy Świętej.
 6. W najbliższy wtorek zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie dla klas II gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania.
 7. W piątek również po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministranta.
 8. Również w piątek, 17 kwietnia zapraszamy młodzież na spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodych organizowanych w przyszłym roku w Krakowie. Spotkanie to odbędzie się w Zgorzelcu o godz. 19.30. Zapisy i informacje u ks. Jakuba. Zapraszamy i prosimy rodziców o podwiezienie młodzieży do Zgorzelca.
 9. Udało się nam przełożyć czwartą części dachu oraz połowę łącznika wieży z plebanią. Czekamy jeszcze na wycenę prac. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na tace i do kopert na ten cel w drugi dzień Świąt. Uzbieraliśmy 3.401,49.
 10. Dziś ofiary składane na tace i do kopert przeznaczamy na spłatę kredytu. Za tydzień na budowę kościoła.
 11. Od jutra powracamy do sprawowania porannych Mszy Świętych o godz. 7.00 a wieczornych o godz. 17.00.
 12. Na kolejną sobotnio-wieczorną Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy 25 kwietnia.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 13a oraz Styki
  i za złożoną ofiarę 590,00 zł. Ofiary na kwiaty z ul. Styki zostaną zebrane za tydzień. Za tydzień, 18 kwietnia prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 19, 21, 23, 25, 27, 29.
 14. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Izerskiej, Jesiennej, Letniej, Sudeckiej i Wiosennej i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Nadrzecznej, Leśnej i Kopernika.
 15. Za tydzień naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc wydatki poniesione przez parafię na dekoracje i kwiaty zakupione do kościoła na święta. Łącznie wydaliśmy na kwiaty 2.300 zł. Do dziś uzbieraliśmy na ten cel 585,53 zł. Do zapłaty zostaje nam 1.714,47 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i bł. Jana Pawła II oraz doświadczenia łaski Bożego Miłosierdzia na co dzień.