banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

Przygotowanie Paschalne

III Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2017 roku

     Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej: w Markocicach przed Mszą Świętą o godz. 9.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00. W niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali: w Markocicach po Mszy Świętej o godz. 9.00, w kościele parafialnym o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do wpisywania naszych postanowień do wyłożonej Parafialnej Księgi Trzeźwości.

 1. Dzisiejsze Gorzkie Żale o godz. 16.00 ofiarujmy prosząc o owocne przeżycie Wielkiego Postu i nadchodzących rekolekcji. Pamiętajmy o Kopalni i Elektrowni. Codzienna adoracja Pana Jezusa od poniedziałku do piątku: rano od godz. 6.00 do 7.00 i po wieczornej Mszy Świętej do godz. 19.00.
 2. We wtorek, 21 marca, po Mszy Świętej wieczornej spotkanie scholi dziecięcej oraz dzieci, które chciałyby śpiewać w tej scholi.
 3. W środę o godz. 16.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu, z racji kolejnego 22 dnia miesiąca, modlimy się za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy Świętej ucałowanie relikwii.
 4. Przez cały Wielki Post możemy składać do puszki przy wejściu jałmużnę wielkopostną.
 5. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje parafialne. We wtorek, 28 marca, przeżywać będziemy spowiedź. Bardzo proszę by jak zawsze zarezerwować sobie czas na pojednanie z Bogiem i bliźnim. Plan rekolekcji wywieszony został w przedsionku.
 6. Możemy także przekazać 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Prosimy o przynoszenie i odbieranie PIT-ów w zakrystii.
 7. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 8. Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wolnych intencji na najbliższy czas. Zostało ich niewiele.
 9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 19-29 i za złożoną ofiarę. Za tydzień, w sobotę 25 marca o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Słowiańskiej i Warszawskiej.
 10. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Górnej i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Fałata.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 12. Dziś po Mszy wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 13. W przedsionku kościoła w dalszym ciągu wisi lista, na której wielu spośród Was zadeklarowało swoje zaangażowanie w liturgię i codzienne życie naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w konkretną posługę w liturgii Mszy Świętej czy spotkania w grupach, by pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną.
 14. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek na plebanii o godz. 17.45. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozważać Boże Słowo w tej grupie, by wcześniej zgłosić się do ks. Bartosza.
 15. W piątek o godz. 19.00 w kościele spotkanie LSO. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich chcących zostać ministrantami ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i  średnich oraz dorosłych.
 16. 3 czerwca organizujemy wyjazd na Lednickie Pola. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Na spotkaniu organizacyjnym po świętach podamy szczegóły. Bardzo prosimy o zapisywanie się już teraz i uiszczenie 20 zł. zaliczki na wyjazd.
 17. 25 marca przeżywać będziemy 25-lecie naszej Diecezji. Zachęcamy do wyjazdu autokarem w tym dniu. Koszt wyjazdu to 30 zł. Zapisy tylko do dzisiaj.
 18. Dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary przeznaczone na budowę kościoła. W zeszłym tygodniu na spłatę kredytu uzbieraliśmy 4.766,73 zł. Pod koniec miesiąca musimy zapłacić za beton, który zamówiliśmy na wylanie płyty fundamentowej. Koszt samego betonu to ok. 13.800,00 zł. Kolejne 15.000,00 to zbrojenie. Na ten cel, by móc zapłacić firmom za materiał, przeznaczymy tace zbierane przez najbliższy miesiąc.
 19. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, Opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jan Pawła II.