banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie


 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XVII Niedziela Zwykła – 27 lipca 2014 roku

 

     W dzisiejszą, 17 niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

 1. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.
 2. Dziękujemy za złożone w zeszłym tygodniu ofiary przeznaczone na budowę kościoła. W zeszłym tygodniu zapłaciliśmy 2.000,00 zł. za posadzki w przedsionku, zakrystii, pomieszczeniach po prawej stronie oraz nad prezbiterium. W zeszłą niedzielę uzbieraliśmy 3.368,81zł. Zostaje nam zatem do zapłaty za wylanie posadzek 3.638,19 zł.
 3. Dzisiaj, jak każdej niedzieli, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji chorych i cierpiących.
 4. Codziennie od poniedziałku do soboty adoracja od godz. 20.00 do 21.00. Niedzielne Adoracje przez cały rok będą o godz. 16.00.
 5. Przypominamy, że z racji wakacji nie odprawiamy Mszy Świętej niedzielnej o godz. 12.00.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy w tym dniu do spowiedzi od godz. 16.15.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do pół-nocy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Trwa I etap Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od wtorku, 29 lipca do środy, 6 sierpnia będziemy spotykać się o godz. 20.00 na półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, następnie ofiarujemy różaniec w intencjach pielgrzymich i zakończymy nasze czuwanie Apelem Jasnogórskim.
 10. Na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, 7 sierpnia, w czwartek, udamy się, jak w zeszłym roku do Częstochowy na pielgrzymkę autokarową. Zgłosiło się tylko 15 osób. Jeśli nie będziemy mieli 30 chętnych na wyjazd do końca dzisiejszej niedzieli odwołujemy wyjazd.
 11. Zachęcamy do zamawiania intencje Mszy Świętych, które są odprawiane na pielgrzymce przez ks. Jakuba. Modlimy się także w tych intencjach na wieczornych Mszach Świętych.
 12. Bóg zapłać mieszkańcom Wyczółkowskiego 32, 32a, 34, 36, 40, 42 oraz Olgi Boznańskiej za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę … zł. Za tydzień, w sobotę, 2 sierpnia na godz. 13.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła Parafian z ul. Wyczółkowskiego 44 ABCD i 46 ABCD.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Górnej i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę o pomoc Parafian z  ul. Fałata.
 14. Zbliżamy się do Festynu i Odpustu parafialnego. Planujemy przeprowadzić aukcję na rzecz budowy kościoła dlatego prosimy o pomoc w gromadzeniu nowych, wartościowych przedmiotów na tę aukcję. Od przyszłej nie-dzieli możemy nabywać cegiełki.
 15. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. Zachęcamy do wpisów do księgi abstynenckiej.
 16. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej oraz św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.