banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015 roku

     Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty; przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową: w Markocicach przed Mszą Świętą o godz. 9.00, w kościele parafialnym o 17.00. W niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali: w Markocicach po Mszy Świętej o godz. 9.00, w kościele parafialnym o godz. 16.00. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 1. Modlimy się dziś za misje i misjonarzy i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.
 2. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na wieczorną Adorację przygotowaną i prowadzoną przez młodzież.
 3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla całej parafii rozpoczniemy 8 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu. Plan został wywieszony w przedsionku kościoła i przy bocznym wejściu oraz zamieszczony w internecie.
 4. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 5. Prosimy o przynoszenie do zakrystii PIT-ów i przekazywanie w ten sposób 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. 1% może przekazać każdy pracujący, rencista i emeryt. Za tydzień, 8 marca, w niedzielę w ramach akcji Jałmużna Postna będziemy mogli włączyć się w zbiórkę ofiar do puszek oraz zbiórki żywności prze-znaczoną dla potrzebujących. Kolejna zbiórka żywności w Wielką Sobotę.
 6. Kolejne spotkanie na plebanii wszystkich, którzy chcieliby zaangażować w posługę liturgiczną w naszej parafii oraz śpiew w scholi podczas liturgii Triduum Paschalnego we wtorek, 17 marca, po wieczornej Mszy Świętej. Gorąco zapraszamy na spotkanie także ojców i dorosłych mężczyzn, którzy byli kiedyś ministrantami i lektorami.
 7. W środę, 4 marca, nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia J. E. biskup Marek MENDYK udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży i młodzieży z Działoszyna.
 8. Trwają nauki przedślubne prowadzone przy parafii dziekańskiej. Kolejne dopiero na jesień.
 9. Zakończyliśmy prace tynkarskie na chórze i klatce schodowej do piwnicy. Jutro zostaną tam zamontowane parapety. Jutro również wstawiona zostanie kolejna partia drzwi w przedsionku. Przygotowujemy się do wykafelkowania chóru oraz schodów prowadzących na chór. Czekamy na wzór marmuru do prezbiterium, by dobrać odpowiednie kafle. Przygotowujemy się do wyjazdu do Ingoldstadt po organy. Z parafią św. Antoniego umówiliśmy się na 13 kwietnia. Myślę jednak, że do tego czasu nie zdążymy przygotować chóru. Chciałbym, by organy zagrały na Boże Narodzenie bo za rok będziemy gościć chór z Ingolstadt w naszej parafii. Prosimy zatem o pomoc w poniedziałek i sobotę o godz. 10.00 w sprzątaniu chóru, piwnicy i kaplicy. Musimy przygotować miejsce na złożenie orga-nów i miejsca na chórze na czas świąt. Proszę też wszystkich, którzy chcieliby ufundować, pomóc w pracach związanych z rozebraniem, przewiezieniem i zamontowaniem organów w naszym kościele o kontakt w zakrystii. Przypomnę, że wartość instrumentu do 1.000.000,00 a koszty związane z instalacją to 100.000,00. Instrument dostajemy za darmo. Pozostałe koszty musimy ponieść jako parafia. Ponadto po rekolekcjach będę potrzebował pomocy w przygotowaniu kościoła do ułożenia ogrzewania podłogowego i wylania posadzki w kościele.
 10. Przedłużają się prace prowadzone przy wejściu na plebanię przy odwodnieniu kościoła i wieży. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek. Pilne sprawy kancelaryjne prosimy zgłaszać po Mszy Świętej w zakrystii.
 11. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Malczewskiego i za złożoną ofiarę 495 zł. Za tydzień, w sobotę 7 marca o godz. 13.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Zamoyskiego 18ABCDE, Zamoyskiego 28 i 30 ABCD.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Głównej – do kaplicy i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Głównej – do państwa Koperwas.
 14. Przypominamy, że trwają zapisy na peregrynacje relikwii św. Jana Pawła II po naszych rodzinach.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 16. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, Opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jan Pawła II.

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

I Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2015 roku

     Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, odprawiane od początku tego okresu.

 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w Markocicach o godz. 9.00 przed Mszą Świętą oraz w kościele parafialnym o godz. 17.00. Gorzkie Żale sprawowane będą w niedzielę: w Markocicach po Mszy Świętej o godz. 9.00, w kościele parafialnym o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na wieczorną Adorację przygotowaną i prowadzoną przez młodzież.
 2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla całej parafii rozpoczniemy 8 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu.
 3. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 4. Możemy także przekazać 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Prosimy o przynoszenie PIT-ów do zakrystii. Za tydzień, 1 marca, w niedzielę w ramach akcji Jałmużna Postna będziemy mogli włączyć się w zbiórkę ofiar do puszek oraz zbiórki żywności przeznaczoną dla potrzebujących. Kolejna zbiórka żywności w Wielką Sobotę.
 5. 24 lutego, we wtorek, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie, na plebanii wszystkich, którzy chcieliby zaangażować w posługę liturgiczną w naszej parafii oraz śpiew w scholi podczas liturgii Triduum Paschalnego.
 6. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone do kopert i na tacę w zeszłą niedzielę na budowę kościoła. Uzbieraliśmy 5.134,42 zł.
 7. We wtorek, 23 lutego kolejne spotkania w kościele dla kandydatów przyjmujących w marcu Sakrament Bierzmowania.
 8. W środę o godz. 1645 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. Trwają nauki przedślubne prowadzone przy parafii dziekańskiej. Kolejne dopiero na jesień.
 10. Z racji przedłużających się prac prowadzonych przy wejściu na plebanię przy odwodnieniu kościoła i wieży, kancelaria również w tym tygodniu jest nie czynna. Sprawy kancelaryjne prosimy zgłaszać po Mszy Świętej w zakrystii. Bardzo prosimy nie korzystać z wejścia do kościoła od ulicy Matejki i o za-chowanie ostrożności z powodu wykopów. O pomoc w sprzątaniu kaplicy i piwnicy kościoła prosimy panów w sobotę, za tydzień, 28 lutego o godz. 9.00.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Chełmońskiego i za złożoną ofiarę. Za ty-dzień, w sobotę 28 lutego o godz. 13.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Malczewskiego, Zamoyskiego (bez 18, 28 i 30).
 12. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Fałata i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Głównej – do kaplicy.
 13. Przypominamy, że trwają zapisy na peregrynacje relikwii św. Jana Pawła II po naszych rodzinach.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, Opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jan Pawła II.