banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

IX Niedziela Zwykła

29 maja 2016 roku

     Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

 1. Dzisiaj, jak każdej niedzieli, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy w intencji wszystkich duszpasterzy pracujących w naszej Parafii i mieście, za powołanych z naszej wspólnoty oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz do życia konsekrowanego.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są w niedzielę i święta o godz. 16.30, zaś w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej. Od środy rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.
 3. We wtorek próba scholi dziecięcej o godz. 18.00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 5. Dziękuję wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Uroczystości Bożego Ciała oraz procesji ulicami naszego osiedla. Dziękuję za obecność na Mszach Świętych oraz na procesji. Szczególnie chciałbym podziękować dzieciom pierwszokomunijnym za ich zaangażowanie, Różom Różańcowym, LSO, odpowiedzialnym za przygotowanie ołtarzy, kościelnym, szafarzom, ks. Jakubowi i diakonowi Norbertowi. Dziękuję także za ofiary składane na kwiaty.
 6. Do czwartku trwa tradycyjna oktawa uroczystości Bożego Ciała. Nie będziemy urządzać w tym roku procesji wokół kościoła gdyż nie mamy na to możliwości z powodu prowadzonych prac. Chciejmy w tych dniach modlić się o dobrą pogodę i urodzaje oraz za rolników.
 7. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy w tym dniu wszystkie dzieci i naszych Parafian na Mszę Świętą w intencji dzieci na godz. 17.00.
 8. W I Czwartek miesiąca, 2 czerwca, zapraszamy na godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Świętej wieczornej Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Legnicy na plebanii. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich chcących modlić się za powołanych i o nowe powołania. Nie będzie w tym dniu adoracji po Mszy Świętej.
 9. W I Piątek miesiąca, 3 czerwca, odwiedzimy chorych parafian. Od godz. 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi. Po wieczornej Mszy Świętej zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Zachęcamy do włączenia się w tę formę modlitwy. Tego dnia przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W I Sobotę miesiąca na godz. 8.00 zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca i Mszę Świętą o godz. 9.00.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. 28ABCD i 30ABCD i za złożoną ofiarę. Za tydzień, 4 czerwca prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Matejki 50-58; Szymanowskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Różyckiego, Komedy - Trzcińskiego, Chopina (domki).
 12. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Izerskiej, Jesiennej, Letniej, Sudeckej, Wiosennej, Karkonoskiej oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Nadrzecznej i Leśnej.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. W dalszym ciągu zbieramy wosk na świece.
 15. Dziękujemy wszystkim, za złożone dzisiaj ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z organizacją uroczystości XX-lecia Parafii i poświęcenia organów. Tydzień temu na budowę kościoła uzbieraliśmy 4.433,04. Bóg zapłać.
 16. Dziś również przeprowadzana jest zbiórka do puszek przed wejściami do kościoła na akcję Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia.
 17. Za tydzień gościć będziemy w naszej Parafii ks. Tomasza Kancelarczyka, prezesa Zarządu „Fundacji Małych Stópek”. Będziemy wspólnie modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i mającego odbyć się 19 czerwca w naszym mieście Marszu dla Życia i Rodziny.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

Niedziela Przenajświętszej Trójcy

22 maja 2016 roku

     Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

 1. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii gościliśmy przedstawicieli z parafii św. Antoniego z Ingolstadt i pobłogosławiliśmy organy, które otrzymaliśmy z tamtejszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu i ludziom za ten prezent i modlimy się za naszych Dobrodziejów o błogosławieństwo. Dziękuję również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w zorganizowanie tych uroczystości, za modlitwę, obecność na Mszy Świętej i wieczornym koncercie oraz za ofiarowane ciasta. Dziękuję obsłudze Hotelu Rychło, który gościł naszych gości oraz państwu Iza-beli i Mariuszowi Łuków, właścicielom Domu Weselnego, za przyjęcie naszych gości i Rady Parafialnej, firmie pana Roberta Flaka za uporządkowanie terenu wokół kościoła i ks. Jakubowi za ofiarowanie białego ornatu na tę okazję. Proponuję też by taca zbierana za tydzień przeznaczona została na pokrycie kosztów związanych z organizacją uroczystości XX-lecia Parafii i poświęcenia organów.
 2. Przeżywamy dziś w naszej Parafii I Komunię Świętą dzieci klas III. Na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 3. Z racji uroczystości I Komunii Świętej nie będzie Adoracji o godz. 16.00. Na Nabożeństwo Majowe  zapraszamy wraz z dziećmi o godz. 15.30.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są w niedzielę i święta o godz. 16.30, zaś w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej.
 5. We wtorek nie będzie próby scholi dziecięcej.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 7. W czwartek, 26 maja, uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie w procesji udamy się do czterech ołtarzy. Procesja rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.30 w kościele parafialnym. Po procesji sprawowana będzie Msza Święta tylko w kaplicy w Markocicach. Za przygotowanie ołtarzy odpowiedzialne są następujące osoby i wspólnoty:

  I OŁTARZ: W KOŚCIELE: TPWSD i Róże Różańcowe
  ofiary: Szymanowskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Różyckiego, Chopina (domki), Komedy-Trzcińskiego, Matejki 50, 52, 54, 56, 58; Wyczółkowskiego: 1-42

  II OŁTARZ: UL. CHEŁMOŃSKIEGO: p. Stanisława WIECZORKIEWICZ
  ofiary: Chełmońskiego: 2ABCDE; 4ABC; 6ABC; Wyczółkowskiego: 50ABCD; 48ABCD; 46ABCD; 44ABCD

  III OŁTARZ: UL. ZAMOYSKIEGO Z ALEJĄ ZESŁAŃCÓW SYBIRU: p. Eugeniusz KUBICA i p. Halina ŻELAZO
  ofiary: Zamoyskiego: 30ABCD; 28ABCD; Grottgera, Fałata, Malczewskiego 1ABC i 3ABC; Kossaka

  IV OŁTARZ MARKOCICE: p. Aniela CHMURA i p. Wiesława JAKIEL
  ofiary: Markocice

       Proszę również Róże Różańcowe o przygotowanie baldachimu, chorągwi, różańca, poduszek. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Przypominamy też o zbieranych ofiarach na kwiaty na Boże Ciało.

 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W dalszym ciągu zbieramy wosk na świece.
 9. Za tydzień o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy Parafian z ul. Zamoyskiego 28ABCD i 30ABCD.
 10. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Grottgera i Wąskiej i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Izerska, Jesienna, Letnia, Sudecka, Wiosenna, Karkonoska.
 11. Dziękujemy wszystkim, za złożone dzisiaj ofiary przeznaczone budowę kościoła. Tydzień temu na spłatę kredytu uzbieraliśmy 3.636,24. Bóg zapłać.
 12. Za tydzień zbiórka do puszek na akcję Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.