banner baner_02a baner_03a

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego

w Bogatyni

18 – 24. 03.  2018 r.

                                                                                                                  

        

 1. Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w pogrzebie naszego kościelnego – ś.p. pana Czesława Wąsika. Polecamy go oraz pozostawioną w żałobie rodzinę modlitwie naszych Parafian.

 2. Dziękujemy rodzinom z ul. Styki i Olgi Boznańskiej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. 968 ZŁ) W przyszłą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców z ul. Kossaka 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18.  Dziękujemy również za troskę o kaplicę w Markocicach oraz ofiarę parafianom z ul. Górnej i prosimy o pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę mieszkańców z ul. Fałata.

 3. W dniu dzisiejszym (niedziela) po każdej Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła kwestują Ministranci i Lektorzy naszej parafii. Bardzo prosimy o hojne wspieranie naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Cała zebrana kwota będzie przeznaczona na realizację ich celów statutowych. Można również nabyć książki, które przywiozła wspólnota Mocnych w Duchu z Łodzi. W ten sposób możemy wesprzeć ich dzieła ewangelizacyjne. Z całego serca prosimy i zachęcamy do zakupu tych wartościowych i ciekawych książek!

 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. W sposób szczególny zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 12:00! Zgromadzimy się wtedy na zewnątrz kościoła, aby tam pobłogosławić palmy, po czym uroczyście wejdziemy do naszej świątyni i rozpoczniemy Eucharystię. Tego dnia można również rozpocząć dzieło DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO – jest to piękny dar modlitwy za dziecko znane jedynie Panu Bogu. Ta modlitwa polega na codziennym towarzyszeniu dziecku poczętemu poprzez odmówienie Modlitwy Codziennej oraz jednej dziesiątki Różańca. Modlitwa ta kończy się dokładnie w dniu narodzin Pana Jezusa, a więc 25 grudnia. Z całego serca zapraszamy i zachęcamy do podjęcia się tej modlitwy! O szczegóły można pytać księży. Deklaracje są do odebrania na stole i te deklaracje w przyszłą niedzielę należy oddać w zakrystii. Każdego 25ego dnia miesiąca będziemy się modlić w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Każdy kto się zgłosi do dzieła Adopcji dziecka poczętego otrzyma modlitwę w intencji dziecka, ulotkę z informacją na temat aplikacji Adoptuj życie, pierwsze 20 osób chętnych Adopcji duchowej otrzyma jeszcze spinkę stópek dziecka w 10 tygodniu od poczęcia.

 5. W poniedziałek spotkanie VII klasy szkoły podstawowej o 16.00. We wtorek zapraszamy chętne do śpiewania dzieci na próbę scholii o godzinie 18:00, w środę spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy Wieczornej, w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy wieczornej, w piątek spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza po Mszy Świętej. W sobotę zapraszamy na spotkanie Skautów Europy. Wieczorem Spotkanie Oazy Młodzieżowej. Zapraszamy do udziały w grupach parafialnych.

 6. W najbliższy piątek w spowiedź wielkopostna, w kościele parafialnym o godz.: od 8:00 do 9:00 oraz od 17:00 do 18:00.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 16.30, a Msza św. w tym dniu o 18.00, natomiast w niedzielę Gorzkie Żale o 16.00.   W Markocicach w każdą Niedzielę Wielkiego Postu Msza św. o godz.  9:00, a po niej Gorzkie Żale, natomiast  w piątek spowiedź św. od 8.30,  Droga Krzyżowa i Msza św. o 9:00. 
   
 7. W naszej parafii od Wielkiego Piątku będziemy przeżywali „Jerycho Różańcowe”. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne godziny modlitw indywidualnie względnie wspólnotowo na liście znajdującej się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jest tam również dostępny plan Jerycha w formie broszury, którą można zabrać do domu.

 8. Wciąż można składać PIT-y za rok 2017. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 9. Dziękujemy za wspieranie budowy naszej Świątyni zarówno modlitwą jak i składanymi ofiarami. W ubiegłą niedziel inwestycyjną a zebrano: taca: 2585 zł, ofiary indywidualne 4000 zł, przy takim poziomie ofiar jest szansa ocieplenia dużej części naszego kościoła.

 10. Serdecznie Wszystkich pozdrawiamy życząc  błogosławionego tygodnia i wielu łask Bożych