banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

ADWENT

I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2015 roku

     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę Paruzji czyli powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Dni od 17 grudnia mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas Mszy Świętych będzie Ją symbolizowała zapalona świeca roratnia. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Z początkiem Adwentu w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, przeżywany pod hasłem: Nowe życie w Chrystusie.

 1. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i prosimy, by przychodziły z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. Niech nie zabraknie także podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu wszystkich potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które możemy nabyć wychodząc z kościoła. Za małe świece składamy ofiarę 6 zł, za duże 12 zł.
 2. Dzisiaj, jak co niedzielę, zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji zbliżających się rekolekcji.
 3. We wtorek, 1 grudnia, o godz. 16.45 w kościele spotkanie uczniów klas I gimnazjum. Po spotkaniu, wszystkich gimnazjalistów zapraszamy na Mszę Świętą.
 4. We wtorek, w szkole o godz. 18.00 próba scholi dziecięcej.
 5. W I czwartek miesiąca, 3 grudnia, o godz. 16.00 TP WSD w Legnicy, zaprasza na Adorację i modlitwy za powołanych i o nowe powołania. Po wieczornej Mszy Świętej na plebanii spotkanie TP WSD.
 6. W I piątek miesiąca, 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę, męczennicę, patronkę Braci Górniczej. Wszystkim górnikom i ich rodzinom składamy życzenia, pamiętamy o wszystkich zmarłych górnikach. Na Mszę Świętą w intencjach górników i ich rodzin zapraszamy w piątek o godz. 17.00.
 7. 4 grudnia przeżywamy I Piątek miesiąca. Od godz. 16.00 do 16.50 okazja do spowiedzi. Po wieczornej Mszy Świętej zmiana Tajemnic Różańcowych. Ksiądz Jakub odwiedzi swoich chorych.
 8. Za tydzień, 6 grudnia, poświęcimy obraz Jezusa Miłosiernego. Na godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia prowadzoną przez Siostry z Łagiewnik.
 9. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich Parafian do współpracy ze św. Mikołajem, biskupem, który pragnie nawiedzić naszą parafię i spotkać się z grzecznymi dziećmi 6 grudnia, w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.00. Do 5 grudnia przy wejściach do kościoła będziemy mogli składać dary dla św. Mikołaja, które wspomogą Jego działalność. Dzisiaj również możemy wspomóc tę akcję ofiarami do puszek. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy wspomogli nas darami rzeczowymi, ofiarami do puszek, tym którzy złożyli 1% podatku na rzecz naszej Parafialnej Caritas oraz państwu Alicji i Andrzejowi Grzmielewicz.
 10. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je nam ojciec Piotr PARADOWSKI, franciszkanin. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii. Plan rekolekcji wywieszony został w gablocie i zamieszczony w internecie.
 11. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczyliśmy na spłatę II z III rat za wymiennik ciepła. Do spłaty zostało nam 22.000,00 z 65.000,00. Wszystkich, którzy byli nieobecni w domach i nie dostali opłatków zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii. Bardzo proszę by opłatki odbierały osoby dorosłe.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Kossaka 2-18 i za złożoną ofiarę. Za tydzień, w sobotę 5 grudnia o godz. 13.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kossaka 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Górnej i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Fałata.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.
 15. Naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, i naszych świętych patronów.