banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES ZWYKŁY

XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015 roku

     Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

 1. Witamy w naszej parafii diakona WSD w Legnicy, Norberta TURCZYNOWSKIEGO, który od poniedziałku rozpoczął roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy mu wszelkich darów Ducha Świętego i życzliwości parafian. Polecamy go również Waszym modlitwom. Ufamy, że Pan Bóg obdarzy naszą parafią nowymi powołaniami kapłańskimi, zakonnymi i misyjnymi. Pamiętajmy także o kl. Dawidzie, który jest z nami do końca września. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie na rekolekcjach w Krościenku. 22 września zapraszamy na wspólnotowego grilla, gdzie pożegnamy kl. Dawida.
 2. Na Mszy Świętej o godz. 9.00 świętujemy dziś odpust w Markocicach.
 3. Kończą się wakacje. Na Msze Święte niedzielne o godz. 1200, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Od przyszłej niedzieli do 13 września zgłaszamy dzieci do I Komunii Świętej z klas III. Stosowne karteczki możemy pobrać w zakrystii. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Msze Święte o godz. 1700. Za tydzień podamy listę kandydatów do Bierzmowania, którzy będą uczęszczać na spotkania w poszczególnych grupach. Spotkanie dla kandydatów z klas II i III gimnazjum oraz uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych we wtorek, 8 września. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą wieczorną o godz. 1700. Do końca września trwają zapisy do Bierzmowania dla klas I gimnazjum.
 4. Jak każdej niedzieli zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją dzisiaj w intencji poległych za wiarę i Ojczyznę. Przypominamy o możliwości codziennej adoracji od godz. 20.00 do 21.00.
 5. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Święta dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim.
 6. 1 września przypada bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości. Zachęcamy do pamięci modlitewnej: Mszy Świętej sprawowanej 1 września o godz. 17.00, ofiarowania Komunii Świętej w intencji tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej.
 7. W poniedziałek, 31 sierpnia po wieczorem Mszy Świętej spotkanie odpowiedzialnych Odnowy w Duchu Świętym.
 8. We wtorek, 1 września po wieczorem Mszy Świętej spotkanie Caritas parafialnej. Zachęcamy do włączenia się w akcję Tornister pełen uśmiechów. Przez wrzesień będą wystawione kosze na przybory szkolne. Dziś też możemy wesprzeć tę akcję ofiarami do puszek.
 9. W środę, 2 września po wieczornej Mszy Świętej spotkanie katechetów na plebanii.
 10. W środę, 9 września na Mszę Świętą o godz. 1700 i pierwsze spotkanie po wakacjach zapraszamy wszystkich czytających i śpiewających podczas liturgii oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w te posługę.
 11. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek adoracja NS w intencji powołań o godz. 16.00. Po adoracji Msza Święta wieczorna i spotkanie dla TPWSD w Legnicy. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
 12. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 9.00. Na godz. 8.00 zapraszamy na Różaniec i rozważanie przed Najświętszym Sakramentem. W czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi.
 13. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 poświęcimy tornistry, zeszyty i przybory szkolne wszystkim dzieciom.
 14. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Kossaka 38-54 i za złożoną ofiarę 750,00 zł. Za tydzień, 5 września, prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kossaka 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23.
 15. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Fałata oraz złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Główna - do kaplicy.
 16. Zachęcamy do zamawiania intencji.
 17. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 18. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W zakrystii można też nabyć Pismo Święte.
 19. W środę o godz. 16.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 20. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i przebywającym na wakacjach życzymy wielu łask Bożych,  opieki Matki Bożej, wstawiennictwa naszych św. patronów: św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.

We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Święta dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły o godz. 800.Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim.