banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Zdjęcia - www.strykowski.net

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXII Niedziela Zwykła – 31 sierpnia 2014 roku

 

     Dziś przypada 22 niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by przez modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

 1. Witamy w naszej parafii kleryka V roku Seminarium Duchownego w Legnicy, Dawida MICHAŁKA, który rozpoczyna praktykę roczną w naszej parafii. Polecam go opiece Boga i Waszym modlitwom, by ten czas był błogosławieństwem i przyniósł obfite owoce w Jego życiu.
 2. Od dzisiaj wznawiamy odprawianie Mszy Świętych niedzielnych o godz. 12.00, na które zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Msze Święte o godz. 10.30 to tzw. Suma Parafialna dla wszystkich Parafian. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy od września na Msze Święte o godz. 17.00. Za tydzień podamy listę kandydatów do Bierzmowania, którzy będąc na spotkaniach przed wakacjami zgłosili swoją chęć przyjęcia tego Sakramentu. Spotkanie dla kandydatów gimnazjum z klas II i III oraz uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych we wtorek, 9 września. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.00.
 3. Dzisiaj, jak co niedzielę, zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji poległych za wiarę i Ojczyznę. Przypominamy o możliwości codziennej adoracji od godz. 20.00 do 21.00.
 4. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Święta dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim.
 5. Przypominamy, że w tym roku nie będzie u nas I Komunii Świętej a za rok przystąpią do tego sakramentu dzieci z klas III.
 6. We wtorek, 2 września na Mszę Świętą o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy wszystkich czytających i śpiewających podczas liturgii oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w te posługę.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań o godz. 16.00, Msza Święta i spotkanie dla TPWSD w Legnicy. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca po wieczornej Mszy Świętej.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 poświęcimy tornistry, zeszyty i przybory szkolne wszystkim dzieciom.
 9. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji Festynu i Odpustu Parafialnego. Wszystkim będziemy dziękować imiennie polecając ich Bogu 13 września na Mszy Świętej o godz. 10.30.
 10. W dalszym ciągu trwają prace tynkarskie. Bardzo prosimy o szczególną ostrożność przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła. Przez najbliższe trzy niedziele nie będziemy korzystać z głównego wejścia. Za niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Ukończyliśmy pierwszą część tynkowania sufitu na chórze. Za wykonane prace zapłaciliśmy kolejne 7.554,00 zł. Bardzo proszę o dalszą pomoc i ofiary byśmy mogli zapłacić pracownikom i zakończyć trwające prace.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 12. Bóg zapłać mieszkańcom Kossaka 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę w wysokości 672zł. Za tydzień, w sobotę, 6 września na godz. 13.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła Parafian z ul. Kossaka 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Kościuszki i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę o pomoc Parafian z  ul. Dąbrowskiego do połowy.
 14. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości. Zachęcamy do pamięci modlitewnej i ofiarowania Komunii Świętej w intencji tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej podczas Mszy Świętej 1 września o godz. 17.00.
 15. W III sobotę miesiąca chcielibyśmy wyjechać na pielgrzymkę do Sanktuarium św. ojca Pio w Częstochowie na spotkanie charyzmatyczne. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 16. Z radością informuję, że otrzymałem potwierdzenie, że zostały przyznane naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Chciałbym byśmy udali się z pielgrzymką do Krakowa od 26 do 28 września. Wyjazd w piątek w godzinach popołudniowych. Powrót w niedzielę wieczorem. Za tydzień podam szczegóły.
 17. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.