banner baner_02a baner_03a

Zesłanie Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 
Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Bogatyni  20 – 26. 05. 2018 r.
 
 

1.                Dzisiaj przezywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny w Kościele. W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. We wtorek – wspomnienie św. Rity z Cascii, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, a w sobotę św. Filipa Nereusza.
 
2.                Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego rodzinom z ul. Malczewskiego i Chełmońskiego i za złożoną ofiarę (755). W przyszły piątek kościół będzie sprzątany w sobotę dekorowany przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać za rozebranie dekoracji świątecznych Panom: Mirosław Chruścicki,  Stanisław Floria, Stefan Manaj.
Dziękujemy również za troskę o kaplicę w Markocicach oraz ofiarę parafianom 
z ul. Nadrzecznej i Leśnej i prosimy o pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę mieszkańców z ul. Kolejowej i Kopernika.
 
3.                Dzisiaj (Niedziela) odbywa się zbiórka, którą przeprowadza Caritas na zbliżający się dzień dziecka. Natomiast o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z panią przewodnik Agnieszką Paciorkowską, z którą wyruszymy do Chorwacji.
 
4.                W poniedziałek na 16.30 zapraszamy VII klasy podstawówki na Majówkę.
 
5.                WAŻNE INFORMACJE DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH! W najbliższy czwartek i piątek odbędzie się spowiedź dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Chłopcy spowiadają się w piątek od godziny 16:00. Natomiast dziewczynki – w czwartek od godziny 16:00. Spotkanie z rodzicami we wtorek o 19.00.

Uroczysta Msza Święta z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej przygotowanym dzieciom odbędzie się w Niedzielę, 27 maja, o godzinie 10:30. W związku z tym tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12:00.
 
6.                 Wspólnota „Ja Jestem” zaprasza w najbliższą środę na spotkanie „Głoś Kerygmat!”, które poprowadzi ks. Robert Bielawski – duszpasterz akademicki naszej diecezji. O godzinie 17:00 zapraszamy na Eucharystię, podczas której ks. Robert wygłosi homilię, a o godzinie 18:00 rozpoczną się warsztaty, które zakończą się małą agapą. Krąg Biblijny zaprasza na swoje spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy Świętej, natomiast Liturgiczna Służba Ołtarza na swoje spotkanie zaprasza w piątek o godzinie 17:45. W sobotę zapraszamy Skautów Europy na spotkanie o 12:00 do domu parafialnego.
 
7.                W sobotę 26.05 zapraszamy na III UWIELBIENIE. Tego dnia Eucharystia wieczorna będzie sprawowana o godzinie 18:00 w kościele parafialnym. Homilię wygłosi ks. Mateusz Olszewski. Natomiast około 19:00,
w kaplicy w Markocicach, rozpocznie się uwielbienie, podczas którego będziemy pragnęli zawierzać siebie Bogu przez ręce Niepokalanej Dziewicy Maryi.

 
8.                Informujemy, że 2 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie na Polach Lednickich pod hasłem: „JESTEM”. Zapraszamy młodzież  i dorosłych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu! Koszt całkowity to  60 zł (w cenie: przejazd, ubezpieczenie oraz pakiety). Szczegóły i zapisy u ks. Bartosza oraz u katechetki Mai Czarnieckiej. Pozostało nie wiele miejsc. Prosimy o dostarczenie danych zwłaszcza numeru Pesel do ubezpieczenia.
 
9.                Dziękujemy za wspieranie budowy naszej Świątyni zarówno modlitwą jak i składanymi ofiarami.
W minioną niedzielę inwestycyjną zebrano: taca – 2576 zł, ofiary indywidualne 3565 zł – serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.
 
10.           Niech Duch Święty napełnia serca wszystkich naszych Parafian, a Maryja – Oblubienica Ducha Świętego wyprasza Wam wszystkim wielu Bożych łask. Serdecznie Wszystkich pozdrawiamy i życzymy dobrego tygodnia!