banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

II Niedziela Adwentu

4 grudnia 2016 roku

     Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię, starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

     Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Módlmy się w intencji rekolekcjonisty, ojca Roberta WAWRZENIECKIEGO, oblata oraz całej naszej parafii: chorych, cierpiących, samotnych, potrzebujących spowiedzi, zatwardziałych w grzechu, umierających i tych, którzy już zmarli.

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Barbary, męczennicy, patronki Braci Górniczej. Wszystkim górnikom i ich rodzinom składamy życzenia, pamiętamy o wszystkich zmarłych górnikach. Mszę Świętą w intencjach górników i ich rodzin odprawiliśmy dzisiaj o godz. 10.30.
 2. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Roratach, odprawianych codziennie o godz. 17.00. Dzieci prosimy, by przychodziły z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami.
 3. Pamiętajmy o wsparciu wszystkich potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które możemy nabyć wychodząc z kościoła. Za małe świece składamy ofiarę 6 zł, za duże 12 zł. Z racji iż skończyły się duże świece udało mi się zamówić kolejne 60 sztuk.
 4. Dzisiaj, jak co niedzielę, zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty. Plan rekolekcji wywieszony został w gablocie i zamieszczony w internecie. Od poniedziałku do środy Msze Święte poranne będą sprawowane o godz. 9.00, wieczorne o godz. 18.00.
 5. Bardzo proszę uczniów z klas III, II i I Gimnazjum o odebranie w zakrystii specjalnie przygotowane kartek, uzupełnienie danych i dostarczenie ich wraz z metrykami najpóźniej do 18 grudnia. We wtorek o godz. 16.15 spotkanie klas I Gimnazjum.
 6. Próby scholi dziecięcej we wtorek nie będzie.
 7. We czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 (Markocice), 10.30 i 17.00. Odpust w parafii dziekańskiej o godz. 17.00.
 8. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków. W tym roku uzbieraliśmy 18.000,00 zł. Zostaje nam zatem do spłacenia ostatniej raty za wymiennik ciepła 4.000,00. Postaramy się tę sprawę zakończyć za rok.
 9. Od dzisiaj do Świąt Bożego Narodzenia będziemy mogli składać ofiary do puszek na dekoracje świąteczne do kościoła.
 10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Kossaka 20-36 i za złożoną ofiarę 620 zł. Za tydzień, w sobotę 10 grudnia o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kossaka 38-54 i Chełmońskiego.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Fałata i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Górskiej.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.
 13. Za tydzień w niedzielę, 11 grudnia, po Mszach Świętach Skauci Europy będą rozprowadzać ozdoby świąteczne i ciasta. Uzyskane środki przeznaczone będą na wakacyjny wyjazd.
 14. Z dniem 1 grudnia br. bp Zbigniew KIERNIKOWSKI odwołał z naszej Parafii ks. Mateusza OLSZEWSKIEGO i przeniósł do Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze. Księdzu Mateuszowi wypraszamy u Boga wszelkie potrzebne łaski i błogosławieństwo. Jednocześnie informuję, że bp Zbigniew nie powołał na miejsce ks. Mateusza żadnego wikariusza z powodu braków księży w diecezji. Przez najbliższy czas pozostanę na parafii sam z diakonem. Dlatego bardzo Was proszę o jeszcze większe zaangażowanie się w sprawy parafialne i włączenie się w liturgię i obowiązki parafialne. Proszę również o spotkanie na plebanii Rady Parafialnej, dnia 9 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej. W związku z zaistniałym faktem proszę pamiętać, że spowiedź w tygodniu będzie pół godziny przed Mszą Świętą. W niedzielę i uroczystości, jeśli to tylko będzie możliwe, również pół godziny przed Mszą Świętą.
 15. Za tydzień ofiary składane na tacę i do kopert przeznaczone są na spłatę kredytu.
 16. Naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, i naszych świętych patronów.