banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

XXXIV Niedziela Zwykła – 23 listopada 2014 roku

     Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Została ona wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku liturgicznego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Zatem warto dziś postawić pytanie: na ile świadomie przeżywamy rok liturgiczny i czynnie włączamy się w jego celebrację? Za tydzień I Niedziela Adwentu. 7 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Z racji zbliżających się zabaw andrzejkowych zweryfikujmy swoją postawę do zabobonów, przesądów i różnych „dziwnych praktyk”, które nie mają odniesienia do wiary, do chrześcijaństwa.

 1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczamy na budujące się kościoły. W tym roku ofiary te pozostają w naszej parafii.
 2. Dzisiaj, jak co niedzielę, zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji zbliżających się rekolekcji. W sobotę, po wieczornej Mszy Świętej,  zapraszamy na Adorację prowadzoną przez młodzież.
 3. 2 grudnia br., we wtorek, zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Obecność obowiązkowa.
 4. W czwartek o godz. 18.00 próba scholi dziecięcej na plebanii.
 5. Zapraszamy wszystkich do współpracy ze św. Mikołajem, biskupem, który pragnie nawiedzić naszą parafię i spotkać się z grzecznymi dziećmi 7 grudnia, w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.00. Do 5 grudnia przy wejściach do kościoła będziemy mogli składać dary dla św. Mikołaja, które wspomogą Jego działalność. Dzisiaj również możemy wspomóc tę akcję ofiarami do puszek.
 6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Matejki 50, 52, 54, 56, 58; Szymanowskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Różyckiego, Komedy - Trzcińskiego, Chopina (domki) i za złożoną ofiarę 905 zł. Za tydzień, w sobotę 29 listopada o godz. 13.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 2, 4, 6, 8, 10, 12 oraz Warszawskiej.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Głównej do kaplicy i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Głównej do p. Koperwas.
 8. Informujemy kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, o cotygodniowych spotkaniach biblijnych na plebanii. Spotkania odbywają się w sobotę o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.Odpowiadając na zarządzenie Episkopatu Polski naszymi ofiarami składanymi dzisiaj do puszek możemy wesprzeć Światowe Dni Młodzieży organizowane w Polsce w roku 2016.
 9. Dziękujemy panom, którzy pomogli w pracach porządkowych w tym tygodniu. Zachęcamy do dalszej pomocy w poniedziałek o godz. 8.30.
 10. Decyzją księdza biskupa wszystkie dzieci, które do czasu II klasy szkoły podstawowej nie przyjęły Sakramentu Chrztu Świętego, będą musiały przed przyjęciem I Komunii Świętej uczestniczyć w Legnicy w katechumenacie przygotowującym do tego Sakramentu.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.
 12. Możemy już nabywać świece wigilijne Caritas. Za duże składamy ofiarę 12 zł, za małe 6zł.
 13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, i naszych świętych patronów.