banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

IV Niedziela Adwentu – 21 grudnia 2014 roku

     Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Do świąt Bożego Narodzenia Pańskiego naprawdę blisko! W środę Wigilia i kolejne świąteczne dni. Mimo że od świąt dzielą nas tylko trzy dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze przygotowani? Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.

 1. Dziękuję za modlitwę w czasie rekolekcji, które prowadziłem w Jeleniej Górze Cieplicach.
 2. Dzisiaj, jak co niedzielę, o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji wszystkich, którzy nie pojednali się z Panem Bogiem na święta oraz samotnych, chorych, cierpiących, przebywających w szpitalach, domach opieki, więzieniu, domach dziecka, poprawczakach i prośmy o potrzebne dla nich łaski oraz to, by nie byli samotni.
 3. Do końca roku zapraszamy codziennie o godz. 1600 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w jako dziękczynną za wszelkie dobro otrzymane w tym roku oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym, 2015 roku Pańskim.
 4. Przez ostatni tydzień przeżyliśmy w naszej parafii co najmniej dwa cuda. Pierwszy z nich to zakończenie prac tynkarskich w dolnej części kościoła, drugi to złożenie rusztowania i posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Stało się to możliwe dzięki pomocy i zaangażowania wszystkich, którzy bezinteresownie pomogli w przygotowaniu naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Jeszcze raz dziękuję wszystkim Paniom i Panom, którzy pomogli wczoraj w tych pracach. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam poniesiony trud.
 5. W poniedziałek planujemy wylać ostatnią część posadzki na chórze i części pomieszczeń w piwnicy. Bardzo prosimy o duchową i finansową pomoc w spłacaniu tej inwestycji.
 6. W poniedziałek, 22 grudnia po wieczornej Mszy Świętej, planujemy rozwieszać ozdoby choinkowe. Bardzo prosimy o pomoc wszystkich, którzy mają czas i ochotę zaangażować się w to świąteczne przygotowanie.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu złożyli ofiary na spłatę kredytu. Dziś naszymi ofiarami wspieramy prace budowlane.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 44, 46, 48, 50 ABCD i za złożoną ofiarę w wysokości 1612 zł. Za tydzień, w sobotę 27 grudnia o godz. 1300 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 13a oraz Styki 2ABCDE i 4 AB.
 9. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Dąbrowskiego (połowa) i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Dąbrowskiego (do końca).
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.
 11. Wszystkich, którzy nie otrzymali opłatków zapraszam do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy przez najbliższe trzy lata na zakup wymiennika ciepła.
 12. Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na przedstawienie pt. Autorytety przygotowane przez naszą młodzież. Jest ono refleksją przygotowaną z myślą o naszej młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Warto jednak, by zobaczyli ją wszyscy nasi Parafianie.
 13. 28 grudnia, w niedzielę Świętej Rodziny zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie na godz. 15.30.
 14. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzi kleryk Dawid. Gdyby ktoś z chorych potrzebował się wyspowiadać prosimy by zgłosić to do 28 grudnia.
 15. Na czas Świąt i kolędy zawieszamy wszystkie spotkania formacyjne.
 16. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Plan podamy po Świętach.
 17. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, i naszych świętych patronów.


 18. W środę Wigilia. Po porannej Mszy Świętej o godz. 7.00 pragnęlibyśmy złożyć sobie życzenia i staropolskim zwyczajem podzielić się opłatkiem z tymi, którzy przyjdą rano do kościoła. Wieczorem przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, sąsiadów ze względu na Pana Jezusa, który przychodzi, by pokonać śmierć, grzech i szatana, wprowadzając pokój przez posłuszeństwo woli Ojca. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Credo, rozpoczęta przez głowę rodziny. Następnie odczytajmy fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa z 2 rozdziału i podzielmy się opłatkiem, składając sobie życzenia, wybaczając sobie wszelkie nieporozumienia domowe. Wspólnie zaśpiewajmy kolędy i pastorałki. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.


 19. Tradycyjnie o godz. 22.00 w Markocicach a o godz. 24.00 w kościele parafialnym odprawimy Mszę Świętą zwana Pasterką. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Tacę z tej Mszy Świętej przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.


 20. W pierwszy i drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele sprawowane będą w porządku świątecznym o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Na godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. W drugi dzień Bożego Narodzenia, 26 grudnia, obchodzimy święto świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.