banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES ZWYKŁY

Niedziela Najświętszej Trójcy – 31 maja 2015 roku

     Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

 1. W naszych dzisiejszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich dzieciach. Niech Dzień Dziecka, który przeżywamy w tym tygodniu będzie okazją do szczególnej modlitwy rodziców, dziadków i wychowawców za młode pokolenie.
 2. Jak każdej niedzieli, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację. Ofiarowujmy ją w intencji dzieci i młodzieży.
 3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w naszym kościele w niedzielę i święta o godz. 16.30, zaś w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej. Od 1 czerwca wznawiamy wieczorną adorację w ciszy od poniedziałku do piątku od godz. 20.00 do 21.00.
 4. We wtorek, 2 czerwca, na wieczorną Mszę Świętą oraz spotkanie zapraszamy uczniów klas I gimnazjum. Jest to ostatnie spotkanie przed wakacjami. Za tydzień, 9 czerwca, spotkanie dla klas II, zaś 16 czerwca spotkanie dla klas III.
 5. Od maja Diakonia Liturgiczna spotyka się raz w miesiącu w każdy I wtorek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej. Na to spotkanie zapraszamy również scholę dla młodzieży i dorosłych, która w pozostałe tygodnie spotyka się w środy po wieczornej Mszy Świętej w kościele.
 6. W środę o godz. 16.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 7. W tym tygodniu nie ma próby scholi dziecięcej. Dzisiaj nie będzie spotkania Odnowy.
 8. Jak widzicie przywieźliśmy i złożyliśmy w kościele kontuar i wiatrownice do naszych organów. Chciałbym przed Bożym Ciałem przetransportować te elementy na chór. Na przełomie sierpnia i września chciałbym rozpocząć składanie instrumentu. Trwają również prace przy odwodnieniu kościoła. Wykonujemy izolację pionową, drenażową oraz odwodnienie. Do dziś prace te pochłonęły 60.000,00 zł. Biorąc to pod uwagę i myśląc o pracach przy organach, bardzo proszę o pomoc, tym razem finansową. Poszukuję ofiarodawców, którzy chcieliby zafundować prace związane z instalacją instrumentu (100.000,00). Tym bardziej, że nie mamy na to już żadnych pieniędzy. Odwodnienie kościoła wymagać będzie jeszcze sporych nakładów a od czerwca ofiary na budowę kościoła przeznaczać będziemy na spłatę ogrzewania podłogowego, które zostało wykonane w kościele. Wartość tej inwestycji to kolejne 60.000,00 zł. Przypomnę, że dzisiaj kończymy spłacanie wymiennika ciepła, który na przełomie wakacji chciałbym również zainstalować w piwnicy. Jego wartość to 63.000,00. Proszę o modlitwę i pomoc finansową.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 10. Na wniosek Rady Parafialnej w czasie wakacji będą odprawiane Msze Święte niedzielne o godz. 12.00.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Kossaka 25-35 i za złożoną ofiarę 500 zł. Za tydzień, 6 czerwca prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kossaka 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Głównej - do kaplicy i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Głównej - do państwa Koperwas.
 13. 4 czerwca, we czwartek, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami naszego miasta. Trasa procesji będzie taka, jak w zeszłym roku. Rozpoczniemy ją uroczystą Mszą  Świętą o godz. 10.30 w kościele parafialnym i zakończymy  Mszą Świętą po procesji w Markocicach. Nie będzie tego dnia Mszy Świętej o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Z racji tej uroczystości Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Legnicy, za tydzień w II czwartek miesiąca.
 14. W tym tygodniu wypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Nie ma w tym dniu postu. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i adoracja prowadzona i przygotowana przez młodzież.
 15. Ks. Jakub odwiedzi chorych w I Piątek Miesiąca. Tych których odwiedzał w sobotę odwiedzi 13 czerwca.
 16. W niedzielę, 14 czerwca o godz. 18.00,  spotkanie dla wszystkich idących na pieszą pielgrzymkę z Bogatyni.
 17. W sobotę, 6 czerwca o godz. 18.00 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła odprawiona zostanie Msza Święta pod przewodnictwem ks. Stanisława Małkowskiego, przyjaciela bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.