banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXVI Niedziela Zwykła – 28 września 2014 roku

 

     W najbliższą środę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 1700 w dni powszednie, w niedzielę o godz. 1600. Włączmy w tym miesiącu do swojego planu dnia udział w tych nabożeństwach lub choć dziesiątkę Różańca do swojej modlitwy osobistej.
     Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prosimy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej po tym nabożeństwie. Matka Boża zachęca do odmawiania Różańca i wskazuje go jako narzędzie walki z szatanem i grzechem. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łask, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

 1. Jak co niedzielę, również i dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji: kleryków i przełożonych z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego oraz wszystkich studentów.
 2. Na pielgrzymkę do Krakowa w dniach od 10 do 12 października zostało nam kilka miejsc. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 5 października, w kościele o godz. 15.00. Bardzo proszę, aby wszyscy wyjeżdżający na pielgrzymkę sprawdzili dziś czy są zapisani oraz uzupełnili danych i zapłacili.
 3. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00, spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Przypominamy, że spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, rozpoczynają się we wtorki Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.00 i odbywają się wg następującego porządku: I wtorki: klasy ponadgimnazjalne; II wtorki: II klasy gimnazjum; III wtorki: III klasy gimnazjum; IV wtorki: I klasy gimnazjum.
 5. W czwartek o godz. 18.00 próba scholi dziecięcej na plebanii.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Z racji prowadzonych prac w kościele na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zapraszamy od godz. 20.00 do 21.00.
 7. 3 października przeżywamy I Piątek miesiąca. Z tej okazji od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. W parafii odwiedziny chorych.
 8. 4 października, w I sobotę miesiąca pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa. Zapisy w zakrystii. Koszt 35 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00. Wieczorem zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Dziękujemy za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tace i do kopert przeznaczone na budowę kościoła. Uzbieraliśmy na ten cel 3.117,85.
 10. W tym tygodniu wznawiamy prace tynkarskie. Chciałbym zakończyć przygotowania do tynkowania chóru oraz wysprzątać pomieszczenie po byłej kaplicy. Dlatego proszę panów do pomocy w tych pracach jutro, w poniedziałek na godz. 8.30.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy korzystać już z głównego wejścia.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 13. Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Kossaka 25-35 za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę 515 zł. Za tydzień, w sobotę, 4 października, na godz. 13.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła Parafian z ul. Kossaka 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49.
 14. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Nadrzecznej (do końca) i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę o pomoc Parafian z  ul. Kolejowej (do p. Kurzawa).
 15. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.