banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXX Niedziela Zwykła – 26 października 2014 roku

     Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, wprowadza nas w klimat nadchodzących dni listopadowych. Będziemy stawać przed Panem na modlitwie by wypraszać naszym zmarłym chwałę nieba. Nie zapomnijmy o nikim, szczególnie o bliskich i tych, którzy uczyli nas żyć i kochać. Niech w naszej modlitwie nie zabraknie wołania za poległych w obronie Ojczyzny i pomordowanych w różnych miejscach świata, za tych, o których nie wiemy, gdzie spoczywają ich ciała. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 1. Zachęcam do udziału w codziennych Nabożeństwach różańcowych odprawianych o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 1600. Dziś zapraszamy po raz drugi na Różaniec misyjny.
 2. Na czas zimowy (od 1 listopada) zawieszamy wieczorne Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Adoracje w soboty po wieczornej Mszy Świętej i w niedzielę o godz. 16.00 pozostają aktualne.
 3. We wtorek, 28 października, przeżywamy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień patronalnego święta bpa Tadeusza RYBAKA. Obejmijmy Go i wszystkich solenizantów gorącą modlitwą.
 4. W czwartek o godz. 18.30 próba scholi dziecięcej na plebanii.
 5. W sobotę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga we wszystkich Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazem na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą jak w niedzielę: o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie Mszy o godz. 12.00. O godz. 13.00 będziemy mogli uczestniczyć we Mszy Świętej i procesji na naszym cmentarzu.
 6. 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych i 2 listopada, w Dzień Zaduszny, cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że nasi bliscy zmarli, a kiedyś i my sami dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie istnieje coś takiego jak „święto zmarłych”! 2 listopada Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Bliskość obu dniu nie jest przypadkowa, stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do Nieba i walczącym z grzechem; święci stojąc przed Bogiem, cieszą się już chwałą Nieba. Ci zaś, którzy nie odpokutowali za grzechy odpuszczone w Sakramencie Pokuty oczyszczają się w czyśćcu. Modląc się za nich, ofiarowując odpusty, zamawiając w ich intencji Mszę Świętą, pomagamy im szybciej dostać się do Nieba, by mogli wstawiać się z kolei za nami, pielgrzymami do Nieba.
 7. 1 i 2 listopada przy wejściach do naszej świątyni zbierać będziemy ofiary do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. W podzięce za nie ks. Rektor przełożeni i klerycy będą się modlić za naszych zmarłych.
 8. Prosimy również o zwrócenie uwagi na obce nam, chrześcijanom zwyczaje, które zaczynają wchodzić w codzienne życie, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Zwróćmy uwagę na zagrożenia duchowe, które wynikają z zaangażowania się w tzw. zabawy w Halloween. Więcej na ten temat możemy przeczytać na plakatach.
 9. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach będą odprawiane od 3 do 13 listopada o godz. 1700. Po nabożeństwie sprawowana będzie Msza Święta. Porządek nabożeństw wypominkowych został dostarczony wszystkim do domu oraz wywieszony jest w gablocie. Prosimy o składanie kartek wypominkowych.
 10. Od 1 do 8 listopada, wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, lub półpublicznej oraz odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnienie innych warunków takich jak: przystąpienie do spowiedzi (wymagany jest brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu), przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 11. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Jeśli kogoś nie było w domu i chciałby nabyć opłatki, proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy Świętej lub na plebanię.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 13. W czwartek, 30 listopada, proszę o pomoc mieszkańców ulicy Zamoyskiego 2-26, po wieczornej Mszy Świętej o pomoc w sprzątaniu kościoła.
 14. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Górskiej i złożoną ofiarę. W czwartek, 30 listopada, proszę o pomoc mieszkańców ulicy Wąskiej i Górnej.
 15. Zmiana Tajemnic Różańcowych w sobotę, 8 listopada, po wieczornej Mszy Świętej.
 16. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, i naszych świętych patronów.