banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXXIII Niedziela Zwykła – 16 listopada 2014 roku

     Miesiąc listopad powoli dobiega końca tak samo, jak rok liturgiczny. Za tydzień Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji.  Za dwa tygodnie pierwsza niedziela Adwentu. 7 grudnia początek rekolekcji adwentowych.

     Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do nabywania czasopism religijnych również przy wyjściu z kościoła.

 1. Dzisiaj, jak co niedzielę, zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji wszystkich potrzebujących naszej modlitwy. W sobotę, po wieczornej Mszy Świętej,  zapraszamy na Adorację prowadzoną przez młodzież.
 2. Odpowiadając na zarządzenie Episkopatu Polski naszymi ofiarami składanymi dzisiaj do puszek możemy wesprzeć Światowe Dni Młodzieży organizowane w Polsce w roku 2016.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie wypominkowej.
 4. W czwartek o godz. 18.00 próba scholi dziecięcej na plebanii.
 5. Zapraszamy wszystkich do współpracy ze św. Mikołajem, biskupem, który pragnie nawiedzić naszą parafię i spotkać się z grzecznymi dziećmi 7 grudnia, w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.00. Do 5 listopada przy wejściach do kościoła będziemy mogli składać dary dla św. Mikołaja, które wspomogą Jego działalność. 30 listopada przeprowadzimy również kwestę na ten cel. Już dzisiaj dziękujemy za zaangażowanie.
 6. Od dzisiaj działa już toaleta w zakrystii.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Zamoyskiego 28 ABCD i 30 ABCD i za złożoną ofiarę 740 zł. Za tydzień, w sobotę 22 listopada o godz. 13.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Matejki 50, 52, 54, 56, 58; Szymanowskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Różyckiego, Komedy - Trzcińskiego, Chopina (domki).
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Fałata i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Głównej do kaplicy.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na budowę kościoła. Po odjęciu należności na spłatę kredytu pozostało nam na bieżące prace 3.819,03 zł. Bóg zapłać.
 10. Informujemy kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, o cotygodniowych spotkaniach biblijnych na plebanii. Spotkania odbywają się w sobotę o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.
 11. Dziękujemy panom, którzy pomogli w uporządkowaniu chóru i piwnicy przed wylewką posadzki. Zapraszamy do pomocy w piątek na godz. 8.30.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, i naszych świętych patronów.