banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2016 roku

     Dobiega końca wrzesień. W najbliższą sobotę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17.00 w dni powszednie oraz w niedzielę o godz. 16.00. Włączmy w tym miesiącu do swojego planu dnia udział w tych nabożeństwach lub choć dziesiątkę Różańca do swojej modlitwy osobistej.
     Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prosimy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej po tym nabożeństwie. Matka Boża zachęca do odmawiania Różańca i wskazuje go jako narzędzie walki z szatanem i grzechem.

 1. Dzisiaj, jak co niedzielę, zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji dziękczynnej za kończące się dziś rekolekcje w naszej Parafii i za prowadzących oraz posługujących.
 2. W naszym sklepiku parafialnym możemy kupić książki pani Patrycji Hurlak i pana Roberta Tekielego. Zachęcamy do ich nabywania. Można je ofiarować jako prezent i zachęcić do czytania.
 3. Jutro w kościele o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. Bardzo proszę Panów o pomoc w tym tygodniu przy wykuwaniu drzwi. W najbliższą niedzielę podam szczegóły związane z wymianę ławek w kościele. Ze względu na trwające na chórze prace przy kładzeniu płytek proszę nie wchodzić balkony.
 5. Trwa akcja Caritas, Tornister pełen uśmiechów.
 6. Spotkanie dla kandydatów z klas I ponadgimnazjalnych we wtorek, 27 września o godz. 16.15 na plebanii. Po spotkaniu zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 17.00. Do końca września trwają zapisy do Bierzmowania dla klas I gimnazjum. Prosimy o pobieranie i dostarczenie ankiet.
 7. Próba scholii dziecięcej we wtorek, 27 września, po wieczornej Mszy Świętej na plebanii.
 8. Chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy ołtarzu zachęcamy do kontaktu z ks. Mateuszem lub dk. Romanem.
 9. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 9.00. Na godz. 8.00 zapraszamy na Różaniec i rozważanie przed Najświętszym Sakramentem. W czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. 28 ABCD i 30 ABCD i za złożoną ofiarę 870 zł. Za tydzień, 1 października o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Para-fian z ul. Słowiańskiej i Warszawskiej.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Izerskiej, Jesiennej, Letniej, Sudeckiej, Wiosennej, Karkonoskiej oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Nadrzecznej i Leśnej.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom i uczestniczącym w rekolekcjach życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.