banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXV Niedziela Zwykła – 21 września 2014 roku

 

     Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie i jedynie na podstawie zewnętrznego wyglądu.

 1. Dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 10.30 zapraszamy istniejący Krąg Domowego Kościoła oraz małżeństwa, które chciałyby utworzyć kolejny, drugi krąg działający przy naszej parafii.
 2. Dziś kończymy zapisy na pielgrzymkę do Krakowa w dniach od 10 do 12 października. Udamy się tam po relikwie św. Jana Pawła II. Dziękujemy rodzinie, która ufundowała relikwiarz i tym, którzy złożyli ofiary na kapsułę na relikwie.
 3. Dziś nad ranem wróciliśmy z pielgrzymki do Sanktuarium św. ojca Pio w Częstochowie. Niech Pan Bóg pomnaża wszelkie dobro, którego tam doświadczyliśmy i błogosławi całej naszej parafii oraz tym, którzy nam pomogli w zorganizowaniu wyjazdu. Na ręce pana Burmistrza, Andrzeja Grzmielewicza, dziękujemy Gminie Bogatynia za dofinansowanie tego wyjazdu.
 4. Jak co niedzielę, również i dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji wszystkich, którzy są wyzyskiwani i oszukiwani.
 5. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00, spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
 6. Przypominamy, że młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Msze Święte niedzielne o godz. 17.00. We wtorek, 23 września, na spotkanie zapraszamy kandydatów z I klasy gimnazjum. Spotkania rozpoczynają się Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.00 i odbywają się wg następującego porządku: I wtorki: klasy ponadgimnazjalne; II wtorki: II klasy gimnazjum; III wtorki: III klasy gimnazjum; IV wtorki: I klasy gimnazjum.
 7. W czwartek o godz. 18.00 próba scholi dziecięcej na plebanii.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tace i do kopert przeznaczone na budowę kościoła.
 9. Jak widzicie udało się rozebrać rusztowanie na chórze. W tym tygodniu będą trwały prace porządkowe na chórze. Chciałbym przygotować chór do dalszych prac tynkarskich. Dlatego proszę panów do pomocy w posprzątaniu chóru w poniedziałek na godz. 9.00. Prace tynkarskie rozpoczniemy za tydzień. Do dziś zużyliśmy na prace tynkarskie około 100 palet materiału, co daje około pięciu TIR-ów tynków. To z kolei zamieniając na złotówki da nam kwotę około 90.000,00-100.000,00 zł.
 10. Jeszcze przez jedną niedzielę nie będziemy korzystać z głównego wejścia.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 12. Bóg zapłać mieszkańcom Kossaka ul. Kossaka 7-23 za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień, w sobotę, 27 września, na godz. 13.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła Parafian z ul. Kossaka 25-35.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Dąbrowskiego (do domu ludowego) do końca i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę o pomoc Parafian z  ul. Nadrzeczna (do końca).
 14. W podziękowaniach za pomoc w zorganizowaniu Festynu, które miały miejsce w zeszłym tygodniu, przez omyłkę nie wymieniliśmy dwóch zespołów: Niezapominajek i Rozmarynu. Bardzo przepraszamy za tę pomyłkę i jeszcze raz dziękujemy za pomoc wszystkim, których mogliśmy nie wymienić z imienia i nazwiska.
 15. Dzisiaj naszymi ofiarami do puszek wspieramy akcję naszej parafialnej Caritas: Tornister pełen uśmiechów.
 16. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.