banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

Okres Zwykły

VIII Niedziela Zwykła

26 lutego 2017 roku

     W tę ostatnią karnawałową niedzielę Ewangelia zachęca nas do ufności Bogu, wzywa do zawierzenia Mu całego naszego życia oraz owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Rozpoczynający się dzisiaj 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w Środę Popielcową czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją. Jak zawsze zostanie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, w którą możemy wpisywać nasze postanowienia i intencje podejmowanego postu, modlitwy i jałmużny.

 1. Dzisiejszą Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 ofiarujmy modląc się za uzależnionych oraz o owocne przeżycie Wielkiego Postu i nadchodzących rekolekcji. Pamiętajmy o Kopalni i Elektrowni. Codzienna adoracja Pana Jezusa od poniedziałku do piątku: rano od godz. 6.00 do 7.00 i po wieczornej Mszy Świętej do godz. 19.00.
 2. Dzisiejsza niedziela zamyka pierwszą część Okresu Zwykłego. Kończy się tegoroczny Karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00, oraz w Markocicach o godz. 9.00 i 16.00. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie, na plebanii wszystkich, którzy chcieliby zaangażować w posługę liturgiczną w naszej parafii oraz śpiew w scholi podczas liturgii Triduum Paschalnego. W środę o godz. 16.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w Markocicach o godz. 9.00 przed Mszą Świętą oraz w kościele parafialnym o godz. 17.00. Gorzkie Żale sprawowane będą w niedzielę: w Markocicach po Mszy Świętej o godz. 9.00, w kościele parafialnym o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. W Środę Popielcową i przez cały Wielki Post będziemy mogli składać do puszek jałmużnę przeznaczoną na potrzeby parafialnej Caritas. Przeznaczona do tego będzie skarbona przy wejściu do kościoła. Możemy także przekazać 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Prosimy o przynoszenie PIT-ów do zakrystii.
 5. W Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 6. Spotkanie dla kandydatów z klas I Gimnazjum we wtorek, 28 lutego o godz. 16.15 na plebanii. Po spotkaniu zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 17.00. Po Mszy Świętej spotkanie scholi dziecięcej.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 32-42 i za złożoną ofiarę 460.00 zł. Za tydzień, w sobotę 4 marca o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 44-50 ABCD.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Kolejowej blok nr 4 i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Izerskiej, Jesiennej, Karkonoskiej, Letniej, Sudeckiej, Wiosennej.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. Jutro o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 11. Dziękujemy wszystkim za złożone tydzień temu ofiary przeznaczone na spłatę kredytu. Uzbieraliśmy 2.890,48 zł.
 12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i udział we Mszy Świętej. Po wieczornej Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.00 a o godz. 9.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Najświętszej Maryi Panny oraz odwiedziny chorych.
 13. W przyszłą niedzielę spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, Opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jan Pawła II.

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

Okres Zwykły

VII Niedziela Zwykła

19 lutego 2017 roku

     Każda niedziela jest wyjątkową okazją do refleksji nad sobą i swoim życiem. To dobry moment, by pozwolić Bogu przemówić do naszej duszy i serca. To także dobry moment by odrzucić grzech oraz wszelką nieprawość, by pojednać się z Bogiem pełnym miłosierdzia i bliźnim, z którym żyjemy na co dzień. Jakże ważnym jest, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
     Dzisiejszą Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 ofiarujmy prosząc o umocnienie w nas relacji z Jezusem, ożywienie wiary w naszej Parafii, za żyjących w grzechu, tych którzy dawno się nie spowiadali, za tych którzy mogą a nie przystępują do Komunii Świętej oraz za naszych bliskich niechodzących do kościoła. Nie zapominajmy w dalszym ciągu o Kopalni i Elektrowni. Zachęcamy do codziennej adoracji Pana Jezusa od poniedziałku do piątku: rano od godz. 6.00 do 7.00 i po wieczornej Mszy Świętej do godz. 19.00.

 1. Trwają ferie zimowe. Bądźmy dobrym przykładem dla dzieci i młodzieży w praktykowaniu codziennej wiary. Zatroszczmy się by czas wypoczynku naszych dzieci nie minął im bez czasu codziennie ofiarowanego Bogu.
 2. Trwają prace przy wykładaniu płytek podłogowych w głównej i bocznej nawie kościoła. Związane z tym niedogodności potrwają jeszcze jakiś czas. Ułożenie płytek podłogowych na chórze i schodach na chór kosztowało nas 36.052,90 zł. Do dziś za materiał układany w nawach kościoła zapłaciliśmy 33.383,25 zł. Co tydzień będę się starać informować Was na bieżąco o wydatkach i planach związanych z budową. Kończymy również montaż drugiej bariery po lewej stronie wejścia na chór. Koszt obu barierek to 16.000,00 zł. Proszę o cierpliwość i szczególną ostrożność w poruszaniu się po kościele.
 3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 2-26 i za złożoną ofiarę 1.018 zł. Za tydzień, w sobotę 25 lutego o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 32-42.
 4. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Kolejowej i Kopernika i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kolejowej blok nr 4.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 6. Prosimy o przekazywać 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Prosimy o przynoszenie PIT-ów do zakrystii.
 7. Za tydzień rozpoczną się nauki przedślubne w naszym dekanacie. Odbywać się będą w soboty o godz. 18.00 w Domu Parafialnym w parafii dziekańskiej.
 8. Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej przypominam o przeniesionym spotkaniu na 27 lutego.
 9. Ks. Bartosz zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd wakacyjny i zwiedzenie Półwyspu Bałkańskiego. Szczegóły na plakatach, na stronie parafialnej i Facebooku.
 10. Dziękujemy wszystkim za złożone tydzień temu ofiary przeznaczone na spłatę rachunku za ogrzewanie kościoła w miesiącu styczniu (4.564,64). Uzbieraliśmy 4.459,61 zł. Bóg zapłać. 
 11. Zapraszamy do naszego kina na film pt. Zerwany kłos. Szczegóły na plakacie i w internecie.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, Opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jan Pawła II.