banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie


 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XVI Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014 roku

 

     Przeżywamy dziś 16 niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

 1. Dziękujemy za wszystkie złożone w zeszłym tygodniu ofiary przeznaczone na spłatę kredytu. Dzisiaj naszymi ofiarami na tace i do kopert będziemy wspierać budowę kościoła.
 2. Jak widzicie zostały wylane posadzki w przedsionku, zakrystii, pomieszczeniach po prawej stronie oraz nad prezbiterium. Prace z materiałami wyniosły 9.000,00.
 3. Dzisiaj, jak każdej niedzieli, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją w intencji wszystkich potrzebujących modlitwy.
 4. Codziennie od poniedziałku do soboty adoracja od godz. 20.00 do 21.00. Niedzielne Adoracje przez cały rok będą o godz. 16.00.
 5. Przypominamy, że z racji wakacji nie odprawiamy Mszy Świętej niedzielnej o godz. 12.00.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 7. Jak co roku od 24 lipca możemy uczestniczyć w organizowanej przez naszą diecezję, Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy też do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy nie mogą pójść pielgrzymim szlakiem. Dla uczestniczących duchowo zostały przygotowane specjalne materiały, które możemy zamówić do dzisiaj. Od wtorku, 29 lipca do środy, 6 sierpnia będziemy spotykać się o godz. 20.00 na półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, następnie ofiarujemy różaniec w intencjach pielgrzymich i zakończymy nasze czuwanie Apelem Jasnogórskim.
 8. Na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, 7 sierpnia, w czwartek, udamy się, jak w zeszłym roku do Częstochowy na pielgrzymkę autokarową. Jeśli do 3 sierpnia nie uzbieramy odpowiedniej liczby pielgrzymów będziemy musieli odwołać pielgrzymkę.
 9. Możemy zamawiać intencje Mszy Świętych, które będą odprawiane na pielgrzymce przez ks. Jakuba. Będziemy modlić się także w tych intencjach na wieczornych Mszach Świętych. Możemy podawać również nasze intencje, które pielgrzymi będą polecali Bogu przez cały czas pielgrzymki.
 10. Bóg zapłać mieszkańcom Wyczółkowskiego 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 oraz Słowiańskiej za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 351 zł. Za tydzień, w sobotę, 26 lipca na godz. 13.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła Parafian z ul. Wyczółkowskiego 32, 32a, 34, 36, 40, 42 oraz Olgi Boznańskiej.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Wąskiej i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę o pomoc Parafian z  ul. Górnej.
 12. Zbliżamy się do Festynu i Odpustu parafialnego. Planujemy przeprowadzić aukcję na rzecz budowy kościoła dlatego prosimy o pomoc w gromadzeniu nowych, wartościowych przedmiotów na tę aukcję. Od przyszłej niedzieli możemy nabywać cegiełki.
 13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej oraz św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.