banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XIII Niedziela Zwykła

26 czerwca 2016 roku

     W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w ostatnim już tygodniu czerwca, sprawowanych w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
 2. Dzisiaj, jak każdej niedzieli, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy w intencji ks. Jakuba, który odchodzi z naszej Parafii.
 3. Dziś w Działoszynie obchodzimy jubileusz 35-lecia kapłaństwa i 25-lecia pobytu ks. Ryszarda Kulpy w tamtejszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.
 4. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00 i 17.00 w intencji całego Kościoła, papieża, naszych biskupów, diecezjan, parafian i powołanych. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
 5. Tego dnia parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła przeżywa odpust. Uroczysta suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 12.00 przez biskupa Marka Mendyka.
 6. Za tydzień na Mszach Świętych sprawowanych przez ks. neoprezbitera Mateusza OLSZEWSKIEGO, naszego nowego wikariusza o godz. 9.00 w Markocicach i o godz. 10.30 w kościele parafialnym powitamy go i będziemy mogli otrzymać błogosławieństwo prymicjanta.
 7. Przypominamy klasom gimnazjalnym i przygotowującym się do Sakramentu Bierzmowania o obowiązku uczestniczenia w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych oraz o potwierdzaniu tej obecności na przygotowanych kartkach. Tych, którzy rozmawiali z nami na temat Bierzmowania w czasie tegorocznej kolędy zapraszamy do kancelarii w poniedziałek lub środę po wieczornej Mszy Świętej. Zaproszenie to kierujemy po raz ostatni.
 8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 9. W I Piątek miesiąca, 1 lipca, od godz. 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi. Po wieczornej Mszy Świętej zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 10. W I Sobotę miesiąca na godz. 8.00 zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca i Mszę Świętą o godz. 9.00.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 44-50ABCD i za złożoną ofiarę 1.190 zł (bez 44). Za tydzień, 2 lipca prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 1-13a. Proszę też o wyrażenie swojej opinii wszystkich Parafian w sprawie powrotu sprzątania w soboty na godz. 10.00.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Grottgera oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul.  Izerskiej, Jesiennej, Letniej, Sudeckiej, Wiosennej i Karkonoskiej.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W dalszym ciągu zbieramy wosk na świece.
 14. Dziękujemy wszystkim, za złożone tydzień temu ofiary na budowę kościoła. Zebraliśmy na ten cel 4.114,67.
 15. W najbliższym czasie poinformuję wszystkich parafian, szczególnie tych, którzy pytali o to w tym tygodniu, o uzgodnieniach, jakie zastały podjęte w sprawie zabezpieczenia świątyni i piwnicy przed ulewnymi deszczami.
 16. W czasie wakacji Msze Święte sprawowane będą wg stałego porządku. Kancelaria czynna będzie tylko w poniedziałki i środy po wieczornej Mszy Świętej do godz. 19.00.
 17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XII Niedziela Zwykła

19 czerwca 2016 roku

     „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, sprawowanych w naszej parafii co-dziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz w niedzielę i święta o godz. 16.30.
 2. Dzisiaj, jak każdej niedzieli, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.  Modlić się będziemy za tych, którzy działają na rzecz życia.
 3. Niestety przełożyliśmy na wrzesień Marsz dla Życia i Rodziny, który miał się odbyć dzisiaj. Miały na to wpływ zdarzenia atmosferyczne (czwartkowa burza), zalanie kościoła i piwnicy pod prezbiterium oraz prognoza pogody.
 4. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9.00 w Markocicach i o godz. 10.30 w kościele parafialnym żegnamy ks. Jakuba. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na przedstawienie ewangelizacyjne przygotowane przez Grupę teatralną.
 5. We wtorek na spotkanie o godz. 16.15 i wieczorną Mszę Świętą zapraszamy uczniów klas III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. We wtorek ostatnia próba scholi dziecięcej przed wakacjami o godz. 18.00.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 8. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00 i 17.00.
 9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 32-42 i za złożoną ofiarę 440 zł. Za tydzień, 25 czerwca prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 44-50ABCD. Proszę też o wyrażenie swojej opinii wszystkich Parafian w sprawie powrotu sprzątania w soboty na godz. 10.00.
 10. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Kolejowej blok nr 4 oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Grottgera.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 12. W dalszym ciągu zbieramy wosk na świece.
 13. Dziękujemy wszystkim, za złożone dziś ofiary przeznaczone na budowę kościoła. W zeszłym tygodniu zebraliśmy 2.987,49. W najbliższym czasie poinformuję też o uzgodnieniach, jakie jutro podejmiemy na spotkaniu Rady Budowy Kościoła w sprawie zabezpieczenia świątyni i piwnicy przed zalewaniem.
 14. Na jutro na godz. 9.00 bardzo proszę panów do pomocy w posprzątaniu kościoła.
 15. Na zakończenie Roku Szkolnego w piątek, 24 czerwca,  zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą poranną o godz. 8.00.
 16. W czasie wakacji Msze Święte sprawowane będą wg stałego porządku. Kancelaria czynna będzie tylko w poniedziałki i środy po wieczornej Mszy Świętej do godz. 19.00.
 17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.