banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXIX Niedziela Zwykła – 19 października 2014 roku – Niedziela Misyjna

     Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii.

 1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie diakona Marcina BRYŁKOWSKIEGO, który przyjechał z misją głoszenia Słowa i świadectwa o Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy. Wychodząc po Mszy Świętej możemy nabywać kalendarze na rok 2015, wspierając w ten sposób nasze Seminarium.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoimi ofiarami w zeszłym tygodniu Fundację „Dzieło Nowego Tysiąc-lecia”. Uzbieraliśmy 643,70 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 3. Zachęcam do udziału w codziennych Nabożeństwach różańcowych odprawianych o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 1600. Dziś zapraszamy na Różaniec misyjny.
 4. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1700, spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W czwartek o godz. 1830 próba scholi dziecięcej na plebanii.
 6. W tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
  20.10.2014 – poniedziałek – św. Jana Kantego (1390-1473), prezbitera; jest przykładem człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich własnych, niezbyt wielkich dochodów wspomagał zarówno ludzi biednych, jak i studentów.
  21.10.2013 – wtorek – bł. Jakuba Strzemię (1340-1409), franciszkanina, bpa, gorliwego misjonarza Kresów Wschodnich.
  22.10.2013 – środa – św. Jana Pawła II (1920-2005), papieża. Tego dnia na Mszy Świętej uroczyście wprowadzimy relikwie świętego papieża do naszego kościoła. W niedzielę, 26 października, po każdej Mszy Świętej będziemy mogli oddać cześć relikwiom papieskim przez ucałowanie. Wieczorem w ramach Adoracji zapraszamy wszystkich na Apel z Janem Pawłem II. Prosimy o przyniesienie świec.Od drugiej połowy listopada, planujemy peregrynację relikwii, w rodzinach naszej parafii. Zapisy będą od-bywały się w zakrystii po Wszystkich Świętych. Rodzina, która będzie brała relikwie do domu będzie na Mszy Świętej wieczornej, po której zabierze relikwie do domu. Przynosi je dnia następnego 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną. Dalsze informacje za tydzień.
 7. Chcę poinformować, że Rada Ekonomiczna wraz z Proboszczem parafii św. Antoniego w Ingolstadt potwierdziła w piątek, że przekaże nam nieodpłatnie organy 36 głosowe, których orientacyjna wartość wynosi 800.000,00 zł. Nasza parafia musi do końca kwietnia 2015 roku rozebrać ten instrument, przewieść, złożyć u nas w kościele. Orientacyjny koszt tego przedsięwzięcia, za które zapłaci nasza parafia to 100.000,00 zł. Od przyszłego tygodnia zachęcać będziemy dobrodziejów, ofiarodawców i sponsorów, by pomogli nam sfinalizować to dzieło.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 9. Dziękujemy Wszystkim, którzy dzisiaj złożyli ofiary na tacę i do kopert przeznaczone na budowę kościoła. W zeszłym tygodniu nie uzbieraliśmy na ratę kredytu (2.651,40 zł) dlatego dzisiejsze ofiary będą w pewnej części przeznaczone również na ten cel.
 10. Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Malczewskiego za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę 667 zł. Za tydzień, w sobotę, 25 października, na godz. 13.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła Parafian z ul. Zamoyskiego 1-27 (numery nieparzyste).
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Kolejowej 4 i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę o pomoc Parafian z  ul. Górskiej.
 12. Trwa roznoszenie opłatków i Wypominek. Naszą modlitwę za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.
 13. W październiku nie mamy już wolnych intencji a do końca roku zostało ich niewiele. Za tydzień będziemy mogli zamawiać intencję na nowy rok. Proszę pomyśleć o intencjach Mszy Świętych gregoriańskich.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.