banner baner_02a baner_03a

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Duszpasterskie

Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

22 – 28. 10. 2017 r. 

 1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna XXIX tydzień w ciągu roku. Obchodzimy również
  w dniu dzisiejszym liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Przez wstawiennictwo świętego Papieża prośmy o wszelkie potrzebne łaski dla nas na rozpoczynający się tydzień. Natomiast w najbliższą sobotę będziemy obchodzili święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Dziękujemy mieszkańcom z ul.  Wyczółkowskiego 32, 32a, 34, 36, 40 oraz 42
  za posprzątanie kościoła parafialnego i prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę parafian z ul. Wyczółkowskiego 44, 46, 48, 50 ABCD.
 3. Dziękujemy również za troskę o kaplicę w Markocicach parafianom z ul. Głównej
  (do państwa Koperwas) i prosimy o posprzątanie kaplicy w sobotę przez parafian
  z ul. Głównej (do końca).
 4. W tym tygodniu schola swoją próbę będzie miała we wtorek w Szkole Podstawowej, w ramach przygotowania spektaklu z okazji Dnia Papieskiego. Pozostałe wspólnoty w tym tygodniu spotykają się: Odnowa w Duchu Świętym w środę, o godzinie 17:00, Krąg Biblijny w czwartek po Mszy Świętej wieczornej, LSO w piątek po Mszy wieczornej, Skautki Europy w sobotę o 10:00, a Oaza również w sobotę o 18:00.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn na spotkanie formacyjne grupy „Mężczyźni Świętego Józefa”, które odbędzie się na plebanii w piątek, o godzinie 18:45. 
 6. Przed nami już ostatnie nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku. Zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę codziennie o 16:30, a w sposób szczególny w najbliższy poniedziałek i czwartek – będzie wtedy odmawiany Różaniec Misyjny w różnych językach za poszczególne kontynenty. Gorąco zapraszamy. 
 7. Informujemy, że do dnia 15 listopada należy opłacić I ratę za wyjazd do Chorwacji, natomiast całą opłatę za wyjazd do Pragi należy uiścić do 20 listopada.
 8. W najbliższy piątek nie będzie Mszy św. o godzinie 17:00. Tego dnia zapraszamy szczególnie dzieci, jak również dorosłych, na Mszę św. o godzinie 15:00. Ta Eucharystia będzie rozpoczynała BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH! Dlatego zachęcamy wszystkie dzieci do przebrania się za któregoś z ulubionych Świętych. Po Mszy, w Korowodzie Świętych, przejdziemy wspólnie przez Bogatynię do miejsca, gdzie będzie odbywał się Bal. Przewidziane są zabawy, konkursy i tańce.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego oraz Tygodnia Niedziela.
 10. Kartki wypominkowe prosimy dostarczyć najpóźniej do końca miesiąca. Na stronie parafialnej została już podana kolejność w jakiej będziemy się modlić za polecanych zmarłych.

   11. Dziękujemy Panu Bogu, pracownikom i ofiarodawcom za postęp w pracach           budowlanych przy naszym kościele.

12.   Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego tygodnia, uśmiechu na każdy dzień,   spokoju wśród obowiązków życia codziennego

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Duszpasterskie

Parafii rzymskokatolickiej
pw. św.  Maksymiliana Marii Kolbego

w Bogatyni

 

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę w ciągu roku. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka, a w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego.
 2. Pragniemy z serca podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację w naszej parafii wielkiej modlitwy „Różaniec do granic”! Niech dobry Bóg obdarzy Was wszystkich swoim błogosławieństwem i udzieli wielu potrzebnych łask.
 3.  Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom z ulicy Zamoyskiego 28 i 30 ABCD oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy o pomoc w posprzątaniu świątyni parafian zamieszkałych przy ul. Wyczółkowskiego 2 – 26 (numery parzyste). 
 4. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez parafian z ul. Fałata. W następnym tygodniu prosimy o posprzątanie parafian z ul. Głównej (do kaplicy).
 5. Każdego dnia października, o godzinie 16:30, zapraszamy wszystkich parafian, młodzież oraz dzieci na modlitwę różańcową. Wyjątek będzie stanowił najbliższy piątek – ze względu na wypadający 13 dzień miesiąca różaniec wraz z nabożeństwem fatimskim zostanie odprawiony o godzinie 16:15.
 6. W poniedziałek o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie dla uczniów II klas gimnazjalnych.
 7.  Spotkania wspólnot w tym tygodniu: Schola parafialna spotyka się we wtorek o godzinie 18:00. W środę Odnowa w Duchu Świętym swoje spotkanie rozpoczyna Mszą Świętą o godzinie 17:00. Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy Świętej. Liturgiczna Służba Ołtarza spotka się w piątek po Mszy wieczornej.
 8. Zapraszamy wspólnotę Mężczyzn św. Józefa na spotkanie w piątek o godzinie 18:45 na plebanii. Kierujemy również zaproszenie do tych mężczyzn, którzy chcieliby we wspólnocie, poprzez comiesięczne spotkania i formację, pogłębiać swoją wiarę.
 9. Informujemy, że NIE ODBĘDZIE SIĘ pielgrzymka do Kalisza i Lichenia, jednak już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że jeszcze w tym roku planujemy wyjazd do Tropical Island dla rodzin w jedną z listopadowych sobót, oraz w II Tygodniu Adwentu wyjazd do Pragi na Jarmark Bożonarodzeniowy (koszt całodniowego wyjazdu to 90 zł). Więcej szczegółów podamy wkrótce.
 10. Dziękujemy dobremu Bogu za wciąż postępujące prace przy kościele parafialnym oraz wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom i darczyńcom, jak i tym, którzy dzieło budowy naszej świątyni ogarniają swoją modlitwą. W Waszej intencji w dniu dzisiejszym, o godzinie 10:30, zostanie (została) odprawiona Msza Święta.
 11. W dniach od 13 do 17 oraz od 21 do 24 października w naszym kinie będzie można zobaczyć najnowszy film pod tytułem „Dwie Korony”, który będzie przybliżał historię życia i dzieła naszego Patrona – św. Maksymiliana. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.  
 13. Wszystkich naszych Parafian polecamy dobremu Bogu i prosimy dla Was o wstawiennictwo św. Maksymiliana Marii Kolbego.