banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie


 Plan uroczystości odpustowych

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

Uroczystość odpustowa

XX Niedziela Zwykła – 17 sierpnia 2014 roku

 

     Nasze myśli biegną dzisiaj do Pana Boga z wielką wdzięcznością za dar męczeństwa i czystości, naszego patrona, św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dziękujemy Panu Bogu za kolejny rok istnienia naszej parafii i wszelkie łaski oraz błogosławieństwo, które stało się naszym udziałem. W naszych modlitwach chcemy pamiętać dzisiaj szczególnie o ks. Stanisławie LIGAJU, pierwszym proboszczu tej parafii, wikariuszach, wszystkich: dzieciach, młodzieży, małżeństwach, rodzinach, chorych, cierpiących, samotnych, umierających, grzeszników, zmarłych, naszych Gościach, dobrodziejach i ofiarodawcach. Dla żywych wypraszamy łaskę błogosławieństwa, dla zmarłych, Niebo.

 1. Przeżywamy dzisiaj kolejny odpust w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 13.00 sprawowaną dzisiaj przez ks. Roberta KRISTMANA, proboszcza parafii katedralnej. Wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię i teren wokół kościoła serdecznie dziękuję.
 2. Pamiętajmy, że święto patronalne parafii, związane jest z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w tym dniu Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach papieskich oraz odmówić Modlitwę Pańską, Pozdrowienie Anielskie lub inną modlitwę.
 3. Dzisiaj, jak co niedzielę, zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją dzisiaj w intencji całej parafii, szczególnie za budowniczych i ofiarodawców, którzy odeszli do domu Ojca.
 4. Z powodu złej pogody Festyn parafialny przełożony został na przyszłą sobotę, 23 sierpnia. Początek wspólnego biesiadowania wg dotychczasowego planu o godz. 15.00. Ciasta prosimy przynosić na „Obserwator” w sobotę, 16 sierpnia po godz. 15.00.
 5. Dziękujemy również wszystkim, którzy wczoraj zaszczycili nas swoją obecnością na Festynie parafialnym, tym którzy wsparli nas swoimi modlitwami, cierpieniem, darami i ofiarami. Niech Wam wszystkim Ban Bóg błogosławi.
 6. 31 sierpnia w niedzielę, będziemy przeżywali Msza Święta odpustowa w Markocicach o godz. 9.00.
 7. Sierpień to tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Polecajmy wszystkich uzależnionych od alkoholu, nikotyny, narkotyków, hazardu, seksu, komputera, internetu, mamony i tych nie wymienionych tutaj uzależnień Bogu dołączając dar dobrowolnej abstynencji. Przez cały miesiąc sierpień możemy wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości ofiarowując Panu Bogu naszą abstynencję w określonych intencjach, okresową czy na całe życie.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiary na tacę i do kopert przeznaczone na budowę kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać mieszkańcom Wyczółkowskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 13a oraz Styki 2ABCDE i 4 AB za posprzątanie kościoła oraz mieszkańcom ul. Wyczółkowskiego za złożoną ofiarę 430 zł. Za tydzień, w sobotę, 23 sierpnia na godz. 1300 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła przed Odpustem Parafialnym Parafian z ul. Wyczółkowskiego 19, 21, 23, 25, 27, 29 oraz Styki 6ABC, 8, 10.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Głównej do państwa Koperwas i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę o pomoc Parafian z  ul. Głównej do końca ulicy.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej oraz św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz Bożego błogosławieństwa.