banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES ZWYKŁY

XIV Niedziela Zwykła – 5 lipca 2015 roku

     Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Serdecznie pozdrawiamy i witamy Was drodzy Parafianie i Goście. Życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

 1. Jak każdej niedzieli, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację. Ofiarowujmy ją w intencji wynagradzającej za grzechy, profanacje i świętokradztwo oraz z racji przypadającego dzisiejszej niedzieli święta patronalnego Apostolstwa Chorych, obejmijmy modlitwą tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej. W tygodniu zapraszamy na wieczorną adorację w ciszy od poniedziałku do piątku od godz. 20.00 do 21.00.
 2. Przypominamy, że każdej soboty zamiast Mszy Świętej o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 9.00.
 3. Po wtorkowej wizytacji budowy kościoła i plebanii J.E. bpa Zbigniewa KIERNIKOWSKIEGO czekamy na podsumowanie tego trzygodzinnego spotkania. Bp Zbigniew wraz z komisją obejrzał całą budowę. Poinformowałem zainteresowanych na jakim etapie prac znajdujemy się obecnie, jakie długi posiadamy w związku z kredytem, pracami, projektami obecnie wykonywanymi oraz zapłatą za materiały. Przed-stawiłem również podsumowanie dochodów parafii od 2 lipca 2012 roku. Będę musiał wykonać jeszcze finansowe sprawozdanie za trzy lata mojego posługiwania wśród Was oraz propozycje spłaty zadłużenia, które posiadamy. Będę oczywiście starał się o pomoc finansową, byśmy mogli jak najszybciej wyjść z długów. Przypomnę, że ogólne zadłużenie to 665.000,00 zł. Po zakończeniu tzw. audytu parafii poinformuję najpierw Radę Parafialną a potem wszystkich zainteresowanych Parafian.
 4. W środę o godz. 16.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 5. Wszystkich zbierających ofiary na sprzątanie, kwiaty i opłatki, zapraszam po odbiór list do zakrystii. Po odwiedzeniu podczas wakacji tych, którzy nie byli obecni na spotkaniach podam ulice, na których będę szukał osób mogących pomóc w zbieraniu ofiar.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 7. W czasie wakacji odprawiamy Msze Święte niedzielne o godz. 12.00.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Matejki; Szymanowskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Różyckiego, Komedy - Trzcińskiego, Chopina i za złożoną ofiarę 1.400,00 zł. Za tydzień, 11 lipca prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 2–26.
 9. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Grottgera i za złożoną ofiarę 190 zł. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Izerskiej, Jesiennej, Letniej, Sudeckiej, Wiosennej.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, dnia 12 lipca br. Wyjazd o godz. 1.00. Zapisy u pani Marianny Urban. Koszt 30 zł.
 11. Jak co roku od 24 lipca możemy uczestniczyć w organizowanej przez naszą diecezję, Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Jednym z uczestników będzie ks. Jakub. Zachęcamy też do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy nie mogą pójść pielgrzymim szlakiem. Dla uczestniczących duchowo zostały przygotowane specjalne materiały w cenie 15 zł. W czasie trwania Pielgrzymki planujemy codziennie o godz. 20.00 spotykać się na modlitwie zakończonej Apelem Jasnogórskim. Prosimy o zapisywanie się do grupy uczestnictwa duchowego Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.
 12. Na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, 7 sierpnia, w czwartek, udamy się, jak w zeszłym roku do Częstochowy na pielgrzymkę autokarową, by razem z pielgrzymami modlić się u tronu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy w zakrystii. Koszt około 35 zł.

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

OKRES ZWYKŁY

XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2015 roku

     Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu, szczególnie dzieci, młodzieży oraz studentów, jest to pierwsza wakacyjna niedziela. Udającym się na wakacje i urlopy wypraszamy potrzebne łaski i modlimy się o szczęśliwą podróż przypominając jednocześnie, że dobrze przeżyte wakacje, to czas przeżyty z Bogiem na modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz w niedzielę i święta o godz. 16.30.
 2. Jak każdej niedzieli, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację. Ofiarowujmy ją w intencji tych wszystkich, którzy nie wyjadą nigdzie na wakacje.
 3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – odpust w Parafii w Bogatyni o godz. 18.00. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. W związku z tą uroczystością tzw. świętopietrze: ofiary do puszek w najbliższą niedzielę przekażemy Stolicy Apostolskiej, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż nie ma jutro obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej, zachęcamy jednak naszych parafian i gości do wzięcia udziału we Mszy Świętej dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz dla naszego biskupa i całej diecezji.
 4. W czasie wakacji zapraszamy na wieczorną adorację w ciszy od poniedziałku do piątku od godz. 20.00 do 21.00.
 5. Od I soboty lipca zmieniamy porządek Mszy Świętych sprawowanych w każdą sobotę. Nie będzie Mszy Świętej w soboty o godz. 7.00. Na Mszę Świętą zapraszamy na godz. 9.00. W I sobotę miesiąca będziemy modlić się za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy zatem na Mszę Świętą o godz. 9.00 i nabożeństwo po Mszy Świętej.
 6. W I Czwartek miesiąca, 4 lipca, zapraszamy na godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy Świętej wieczornej Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Legnicy na plebanii. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę wspólnotę. W I czwartek nie będzie adoracji wieczornej o godz. 20.00.
 7. W I Piątek miesiąca, 3 lipca, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. W I Sobotę miesiąca na godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi i Różaniec. Po wieczornej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Ksiądz Jakub chorych odwiedzi po wakacjach.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu złożyli ofiary na tacę i do kopert przeznaczone na budowę kościoła. Uzbieraliśmy 2.783,63 zł. Bóg zapłać.
 9. We wtorek będziemy gościć na wizytacji budowy kościoła i plebanii. J.E. bpa Zbigniewa KIERNIKOWSKIEGO.
 10. W środę o godz. 16.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 11. Dziękuję wszystkim panom, którzy w zeszły wtorek i środę pomogli w posprzątaniu piwnicy kościoła i części byłej kaplicy. Wszystkich, którzy mogą i chcieliby pomóc w porządkach zapraszam na wtorek na godz. 9.00.
 12. Wszystkich zbierających ofiary na sprzątanie, kwiaty i opłatki, którzy nie byli obecni na ostatnich dwóch spotkaniach odwiedzę osobiście w domu podczas wakacji. W najbliższym czasie podam również ulice, na których będę szukał osób mogących pomóc w zbieraniu ofiar.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 14. W czasie wakacji będą odprawiane Msze Święte niedzielne o godz. 12.00.
 15. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Zamoyskiego 18ABCDE, Zamoyskiego 28 i 30 ABCD i za złożoną ofiarę 777 zł. Za tydzień, 4 lipca prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Matejki 50, 52, 54, 56, 58; Szymanowskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Różyckiego, Komedy - Trzcińskiego, Chopina (domki).
 16. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Dąbrowskiego i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Grottgera.
 17. Zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, dnia 12 lipca br. Wyjazd o godz. 1.00. Zapisy u pani Marianny Urban. Koszt 30 zł.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.