banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1 maja 2016 roku

     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo będziemy prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 16.30. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej podczas Nabożeństw majowych spotykać się będziemy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

 1. Dzisiaj, jak każdej niedzieli, na godz. 16.00, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.  Modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. Pod koniec adoracji Nabożeństwo majowe, na którym modlić się będziemy w intencji ludzi pracy, za tych, którzy poszukują pracy.
 2. Po wieczornej Mszy Świętej, spotkanie Odnowy w Duchu Świętym na plebanii.
 3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Módlmy się za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.
 4. W tym tygodniu modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące oraz o obfite plony i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie św. Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
 6. We wtorek nie będzie próby scholi.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 8. Wyjątkowo w piątek, 6 maja, a nie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas oraz Rady Parafialnej. Tego dnia nasz wikariusz, ks. Jakub Bochyński, przeżywa swoje patronalne święto. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą sprawowana w Jego intencji.
 9. W I Czwartek miesiąca, 5 maja, zapraszamy na godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz Nabożeństwo majowe. Po Mszy Świętej wieczornej Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Legnicy na plebanii. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę wspólnotę.
 10. W I Piątek miesiąca, 6 maja, odwiedzimy chorych parafian. Od godz. 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi. Po wieczornej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W I Sobotę miesiąca na godz. 8.00 zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca i Mszę Świętą o godz. 9.00.
 12. Od maja do końca sierpnia zbieramy wosk na świece.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Kossaka 25-49 i za złożoną ofiarę. Za tydzień, 7 maja prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Malczewskiego i Chełmońskiego.
 14. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Głównej do końca i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kościuszki.
 15. Przypominamy o zbieranych ofiarach na kwiaty na Boże Ciało (26 maja).
 16. Pani Emilia Kurzątkowska zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza w dniach 23-25 maja. Koszt 215 zł. Zachęcamy szczególnie osoby, którym nie zależy na szybkim tempie zwiedzania.
 17. Z racji uroczystości majowych kancelaria będzie otwarta tylko 4 maja, we środę.
 18. Za dwa tygodnie, 22 maja, o godz. 10.00 I Komunia Święta klas III.
 19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

24 kwietnia 2016 roku

     W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa. O siłę w wyrazistym dawaniu świadectwa będziemy modlić się podczas dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

 1. Po wieczornej Mszy Świętej, spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 2. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, w kościele o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci z klas III a o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej próba scholi dziecięcej.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na budowę kościoła. Uzbieraliśmy 3.517,21 zł.
 6. Dzisiejszymi ofiary składane do puszek włączamy się w akcję pomocy Ukrainie.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Kossaka 7-23 i za złożoną ofiarę. Za tydzień, 30 kwietnia prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kossaka 25-49.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Głównej do p. Koperwas i za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Głównej do końca.
 9. Zachęcamy wszystkich modlących się na Różańcu do włączenia się w modlitwę powstającej V Róży Różańcowej. 
 10. Pani Emilia Kurzątkowska zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza w dniach 23-25 maja. Koszt 215 zł. Zachęcamy szczególnie osoby, którym nie zależy na szybkim tempie zwiedzania.
 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest otwarta według stałego porządku. Za tydzień, z racji uroczystości majowych kancelaria będzie otwarta tylko 4 maja, we środę.
 12. Prosimy o zapoznanie się z wykazem wolnych intencji. Do końca kwietnia nie ma już wolnych intencji. W maju i czerwcu zostały wolne tylko intencje poranne. Wolne intencje niedzielne mamy dopiero po wakacjach. Prosimy z większym wyprzedzeniem myśleć o rocznicach i Mszach Świętych.
 13. 30 kwietnia br. zapraszamy na pielgrzymkę z Bogatyni do Hejnic z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Informacje szczegółowe na plakatach. Zapisy w sklepie obuwniczym „U Marianki”.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.