banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXX Niedziela Zwykła

23 października 2016 roku

     W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samym sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.00 w dni powszednie oraz w niedzielę o godz. 16.00 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom. Dziś i za tydzień zapraszamy również na Różaniec misyjny, który będziemy odmawiać w różnych językach.
 2. Zachęcam również do ofiarowania codziennego Różańca, Mszy Świętej, Komunii Świętej i codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w październiku codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do godz. 7.00, w intencji Kopalni i Elektrowni oraz misji i misjonarzy.
 3. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wypominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii.
 4. Trwają prace na chórze. Za około dwa tygodnie powinniśmy skończyć wykładanie płytek posadzkowych. W tym tygodniu zostały także zamontowane drzwi w toalecie dla mężczyzn w przedsionku oraz na chórze podwójnych drzwi w pomieszczeniu na salę spotkań i magazyn. Jest to dar ołtarza od rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W najbliższym czasie zamontujemy jeszcze okna w salce spotkań na chórze. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych.
 5. Bierzmowanie dla klas I ponadgimnazjalnych odbędzie się 14 listopada br. 22 października odbyło się spotkanie dla tych kandydatów w kościele o godz. 16.00. Do środy, 26 października, proszę by kandydaci przynieśli brakujące dokumenty, o których zostali poinformowani na spotkaniu. Termin kolejnego spotkania został podany przez ks. Mateusza. 
 6. Próba scholii dziecięcej we wtorek po wieczornej Mszy Świętej na plebanii.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Wyczółkowskiego 44-50 ABCD oraz ofiary na kwiaty. Za tydzień, 29 października o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 1-13a.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Dąbrowskiego oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Fałata i Główna do państwa Koperwas.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. 6 listopada gościć będziemy w naszej parafii ojca Marcina, który głosić będzie kazania i po Mszach Świętych rozprowadzać będzie kalendarze misyjne. Dziękujemy także wszystkim, którzy dziś wspomogą misje i misjonarzy ofiarami do puszek.
 11. Dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na tacę i do kopert przeznaczone na budowę kościoła. Uzbieraliśmy 5.064,27 zł.
 12. Od poniedziałku rozpoczniemy osuszanie kościoła po czerwcowej nawałnicy. Potrwa to trzy tygodnie.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.