banner baner_02a baner_03a

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO
20.08 -26.08


Serdecznie witamy w naszym gronie diakona Adriana Sielickiego. Życzymy aby dobrze się czuł w naszej wspólnocie a także by czas spędzony w naszej Parafii ubogacił jego doświadczenie duszpasterskie.

1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za modlitwę i uczestnictwo w Odpuście Parafialnym oraz ks. Jakubowi Bochyńskiemu za odprawienie Sumy Odpustowej i kazanie. Bardzo dziękujemy radzie parafialnej na czele z przewodniczącym rady, wszystkim którzy podjęli się sprzedaży cegiełek Dziękujemy współorganizatorom, ofiarodawcom i dobrodziejom. Bardzo dziękujemy Panu Franciszkowi Romaniak za przygotowanie płyty ze zdjęciami i filmami z festynu Parafialnego. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Festynie Parafialnym. Wszystkim którzy stali na poszczególnych stoiskach serdecznie dziękujemy. Serdecznie pragniemy podziękować też osobom które wpłacały ofiary na cegiełkę podczas festynu. Są nimi: Korniak Waldemar, Nowatkowski Grzegorz, Mazurek Krystyna, Drabikowski Zenon, Mayberger Elżbieta, Grudziński Bartosz, Legeżyńska Sabina, Kamiński Mariusz, Kamiński Kamil, Pokarowska Kazimiera, Jasiukiewicz Władysława, Czarniecka Maja, Pietrońska Maria, Kiernowski Jerzy, Ziętek Elżbieta, Kalinowska Barbara, Kozakowski Robert, Banasiewicz Józef, Gmyrek Marek, Patrykowska Kaja, Krenzel Teresa, Romaniuk Franciszek, Pilipionek Teresa, Grondowa Dorota, Kaczmarczyk Dorota, Bober Klaudia, Sienkiewicz Anna, Dłużniakiewicz Grażyna, Rogala Grzegorz, Czeczot Wiesława, Kupiec Krystyna, Kazimierska Maria, Sapielska Teresa, Marynowski Wiesław, Studzińska Grażyna, Jankowska Renata, Olejniczak Emilia, Marcinkowska Kaja, Dmytrów Ewa, Kałabuch Anatolij.  Serdecznie dziękujemy za wkład w budowę świątyni. W intencji ich wszystkich odprawimy Mszę Świętą o godz. 10.30 w drugą niedzielę miesiąca września.  

2. Adoracja Pana Jezusa od poniedziałku do piątku 6.00 -7.00 oraz 16.00 - 17.00. W sobotę i niedzielę od 16.00 do 17.00. Dzisiaj przed Najświętszym Sakramentem od 16.00 do 17.00 w obliczu nie dawnych zamachów będziemy modlić się o pokój na świecie. Za tydzień zbiórka do puszek dla wszystkich poszkodowanych w nawałnicach w naszym kraju. Zbiórkę organizuje CARITAS.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Kossaka 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36 i za złożoną ofiarę. Za tydzień, 26 sierpnia o godz. 9.40 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kossaka 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54  Bóg zapłać również za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Izerskiej, Jesiennej, Letniej, Sudeckiej, Wiosennej, Karkonoskiej oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z Nadrzecznej i Leśnej.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tym tygodniu możemy przeczytać między innymi : W niedzieli o Jubileuszu na Jasnej Górze - 300 lat od koronacji obrazu, o modlitewnym łańcuchu dookoła Polski, o aniele Portugalii i Misji narodu portugalskiego a także poznamy grupy pielgrzymkowe które wyruszyły w XXV Pieszej Pielgrzymce Legnickiej do Częstochowy. Jeśli chodzi o Gościa Niedzielnego możemy tam przeczytać artykuły: o matce która oddała swoje życie za życie syna, o duchowej adopcji dziecka poczętego, o nowym kandydacie z Anglii do grona świętych z czasów II Wojny Światowej, o odpuście św. Wawrzyńca na Śnieżce  oraz o Drodze Krzyżowej na Trójstyku granic.

5. Zachęcamy do zgłaszania intencji. Plan wolnych intencji na sierpień i wrzesień jest wywieszony w gablocie. Modląc się za innych, zarówno żywych, jak i umarłych, wypełniamy przykazanie miłości bliźniego, wyznając, że los wszystkich jest w ręku Boga. W ten sposób wyznajemy również wiarę w Opatrzność Bożą, która obejmuje doczesność i wieczność.

6. W Środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

7. W zakrystii są do odbioru zdjęcia komunijne z maja oraz dyplomy z chrztów dzieci które do czerwca otrzymały sakrament chrztu.

8. Zachęcamy do pobierania ze stolika przy bocznym wejściu kart zgłoszeniowych dzieci które w 2018 roku przystąpią do I komunii Świętej a także leżą tam karty dla siódmej klasy podstawowej aby zgłosić się do przygotowania do bierzmowania. Zapisy do 10 września. Pierwsze spotkania organizacyjne odbędą się we wrześniu.

9. 7 października wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata. Również nasza parafia włączy się w to dzieło. Potrzebujemy zatem pomocy około 50 wolontariuszy którzy będą podzieleni na konkretne etapy granicy polsko – czeskiej. Aby pomóc i stać się wolontariuszem wystarczy zapisać się w zakrystii.

10. Pielgrzymka osób niepełnosprawnych 02.09.2017 do Krzeszowa. Zapisy u Pani Kurzatkowskiej i w parafii dziekańskiej od pon do ptk. cena 30 zł.

11. W sobotę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte tylko w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 17.0012. Wszystkim Parafianom i Gościom wypoczywającym na wakacjach i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku, wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła