banner baner_02a baner_03a

ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXI Niedziela Zwykła

21 sierpnia 2016 roku

     Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za modlitwę i uczestnictwo w Odpuście Parafialnym oraz ks. Grzegorzowi KRZYSTKOWI za odprawienie Sumy Odpustowej i kazanie.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Festynie Parafialnym, w sobotę 13 sierpnia. Dziękujemy współorganizatorom, ofiarodawcom i dobrodziejom. W ich intencji sprawujemy dziś Mszę Świętą o godz. 10.30. Wszystkich wyczytamy z imienia i nazwiska, by polecić ich Bogu w czasie tej Eucharystii i podziękować Panu Bogu za kolejny rok istnienia naszej parafii (20 lat od utworzenia Parafii) i wszelkie łaski oraz błogosławieństwo.
 3. Gościmy dziś w naszej Parafii ks. Tomasza KANCELARCZYKA, prezesa Zarządu „Fundacji Małych Stópek”. Będziemy wspólnie modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i mającego odbyć się 4 września w naszym mieście Marszu dla Życia i Rodziny. Na Marsz zapraszamy wszystkich mieszkańców Bogatyni. Rozpoczniemy go Mszą Świętą o godz. 12.00. Po Eucharystii przejdziemy trasę, którą zakończy piknik rodzinny na Stadionie przy ul. Sportowej. Szczegółowy plan wywieszony został w gablotach, zamieszczony na FB i na stronie parafialnej. 
 4. Dzisiaj, jak co niedzielę, zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy ją dzisiaj w intencji dzieci, których życie jest zagrożone i rodziców, którzy dopuścili się zabójstwa dzieci nienarodzonych, tych którzy nie wyspowiadali się z tego grzechu i tym, którym trudno zadość uczynić za popełniony grzech.
 5. Za tydzień, w niedzielę 28 sierpnia o godz. 9.00 w Markocicach przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Kossaka 7-23 i za złożoną ofiarę. Za tydzień, 27 sierpnia o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Kossaka 25-35.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Głównej do państwa Koperwas oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Głównej do końca.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 9. Pani Kurzątkowska przyjmuje zapisy na pielgrzymkę do Krzeszowa w pierwszą sobotę września.
 10. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone dzisiaj na tacę na budowę kościoła. Tydzień temu uzbieraliśmy na spłatę kredytu 3.405,10 zł.
 11. Sierpień to tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Polecajmy Bogu wszystkich uzależnionych od alkoholu, nikotyny, narkotyków, hazardu, seksu, komputera, internetu, mamony i tych nie wymienionych dołączając dar dobrowolnej abstynencji. Przez cały miesiąc sierpień możemy wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości ofiarowując Panu Bogu naszą abstynencję w określonych intencjach, okresową czy na całe życie.
 12. Bardzo prosimy Panów do pomocy przy budowie jutro, w poniedziałek o godz. 9.00.
 13. Od 28 sierpnia do 11 września trwają zapisy do I Komunii dzieci z klas III. Prosimy o pobieranie stosownych ankiet i dostarczenie ich do 11 września. 20 września odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 14. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu sprawowanych o godz. 7.00 i 17.00 oraz w sobotę o godz. 9.00. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym Słowem i Ciałem Pańskim. Mamy wiele spraw, intencji i sytuacji. Zastanawiamy się dlaczego tak a nie inaczej układa się nam życie i próbujemy sami a przecież to w Bogu powinniśmy szukać przede wszystkim rozwiązania naszych spraw i Jemu je zawierzać
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom wypoczywającym na wakacjach i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku, wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.